blank
Jolanta Juodinytė (kairėje), Neringa Regelienė, Jolanta Augulienė. Asmeninių archyvų nuotr.

Liksim virt savo sultyse

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Augulienė tokiems siūlymams jokiu būdu nepritaria. Be to, rajono lituanistai planuoja susirinkti ir aptarti, kokius siūlymus iki gruodžio 15-osios galėtų pateikti šių permainų iniciatoriams.

„Šitie autoriai vaikams patinka. Tarkim, Kafką visi mano mokiniai vienoje klasėje perskaitė ir turėjo ką pasakyti. Viena mokinė ir egzamine rėmėsi būtent šiuo autoriumi. Atsisakę jų, virdami savo sultyse, tikrai nematysim visumos. Šekspyras vaikams irgi patinka, o Gėtė, nors ir sudėtingesnis autorius, tačiau irgi galiu pasakyt pavyzdį: vienas vaikinas, jis jau prieš dešimt metų baigęs, atėjo ir sako, mokytoja, aš važiuodamas į Daniją perskaičiau „Faustą“, – svarstė lituanistė.

Jai nesuprantama mokytojams neva paliekama galimybė dėstyti tuos autorius, jei nori, pasirinkti kaip kontekstą. „Keistas toks pasiūlymas. Jei nebus programoje, nebus to egzaminuose, tai negali tam skirti daug laiko, o poros pamokų pasigilinti į tuos autorius tikrai neužtenka. Ir niekas pamokų nepridės, jei mes savo noru nagrinėsime „Hamletą“, – sakė J. Augulienė.

Be užsienio literatūros šio kurso ji neįsivaizduoja. „Mes negalim išmokyti literatūros be užsienio autorių“, – sakė mokytoja. Ji supranta, kad galbūt norima pamažinti krūvius, tačiau nesuprantama, kodėl tai daroma tiesiog nukertant – atsisakant svarbių užsienio autorių.

Nepažinsi kitų, nesuprasi ir savo

Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorės pavaduotoja, lituanistė Jolanta Juodinytė sako, jog, nepažįstant pasaulinės kultūros, bus sunku suvokti ir savąją. „Lietuvių literatūra yra Europos kultūros dalis. Jeigu atsisakysime, išbrauksime iš programų užsienio autorius, nesuvoksime, kodėl ir mūsų literatūra tokia.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments