blank
15min nuotr.

blankAr girdėjau, kad kažkur tai numatyta? Ne

Erikas Gaigalas

J. Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytojas, pedagogų profsąjungų lyderis

Jeigu mokytojui ar kitam mokyklos darbuotojui tenka didesnis darbo krūvis, negu sutarta darbo sutartyje, jeigu darbuotojui tenka dirbti sudėtingesnėmis darbo sąlygomis arba nukrypstama nuo normalių darbo sąlygų, turi būti numatytas papildomas apmokėjimas.

blankVyksta lygiai tas pats, ką rodo televizijos

Gailutė Morkūnienė

Visuomenes sveikatos specialistė, dirbanti J. Tumo-Vaižganto gimnazijos Senuosiuose rūmuose ir Senamiesčio progimnazijoje

Keičiasi visas mūsų darbas. Padedant mokytojams koordinuosime testavimus greitaisiais antigenų testais, ne kaupinių metodu. Juos gali atlikti ir patys mokiniai, jiems gali padėti mokytojai, dabar kaip tik ginčijamės, nes mes, visuomenės sveikatos specialistai, vieni fiziškai visko nespėsim, todėl tiesiog turėsim prašyti mokytojų pagalbos.

Senamiesčio progimnazijoje testuotis sutinka  maždaug pusė mokinių, J. Tumo-Vaižganto Senuosiuose rūmuose – apie 25 proc., nes dalis yra persirgę arba pasiskiepiję.

blankMokytojas turėtų užsiimti mokymu

Loreta Grochauskienė

Kamajų A. Strazdo gimnazijos direktorė

Mes testavimą tikrai ne mokytojams priskirsime .Tai atliks kiti  aptarnaujančios aplinkos darbuotojai. Net nepagalvojau, kad mokytojai gali tuo užsiimti. Be to, derinsime, kad Visuomenės sveikatos biuro specialistė mums padėtų. Šiuo metu kaip tik renkame tėvų sutikimus, bet esmė lieka ta – mokytojas turėtų užsiimti mokymu. Tik klasių vadovai, žinoma, turi bendradarbiauti su tėvais dėl sutikimų.

Kiek žinau, tėvų nuotaikos yra labai įvairios. Vyriausybė nusprendė, kad testavimas yra rekomendacinio pobūdžio. Nebus taip: kas eina mokyklon – tas testuojasi, reikia tėvų sutikimo. Tai ir renkame. Labai daug papildomo rūpesčio. Nors rugsėjį daug reikalų, susijusių su ugdymu, prisidėjo testavimo rūpesčiai. Bet mokytojų, kaip sakiau, neapkrausime.

blankVyriausybė nusipurto – tai tikrai jaučiame

Tadas BARAUSKAS

Rokiškio rajono vicemeras

Ne tiek mokytojai, kiek, sakyčiau, mokyklos tampa tais atpirkimo ožiais. Nes joms sumesta viskas – testuokite, gal net darykite įtaką, kad vaikai skiepytųsi. Tokia situacija.

Žinoma, savivalda šone nestovi, testais rūpinasi, koordinuoja. Bet Vyriausybė nusipurto – tai tikrai jaučiame. Tarytum suteikia mums veikimo laisvę, tačiau šiuo atveju galėtų būti kitaip.

Pedagogams nukrenta tas papildomas darbas, todėl logiška, jei jie prašo ir papildomai sumokėti. Tik štai ministerija lėšų tam nėra numačiusi.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments