Tadas Barauskas ir Ieva Kilienė. Asmeninių archyvų ir mokyklos įkūrėjų archyvo nuotr.

Mokykla startavo rudenį

„Šventosios upės mokykla – pirmoji ne valstybinė mokykla Anykščių rajone, veikianti pagal nestandartinius ugdymo principus. Mokykla, pernai atvėrusi duris, pasižymi tvirta vertybine sistema, išradingais pedagogais ir į vaiką orientuota mokymo kryptimi. Viena svarbiausių mokyklos vertybių yra bendruomeniškumas. Pedagogai, vaikai ir tėvai yra suformavę tvirtą ryšį, kai kiekvienas dalyvis visapusiškai įtraukiamas į ugdymo procesą. Mokyklos bendruomenės nariai nuolat susitinka ir kartu aptaria kylančius klausimus. Kiekvienam vaikui skiriamas asmeninis dėmesys, išklausomi jauno žmogaus poreikiai. Mokyklos įkūrimą inicijavo kelios šeimos, atsikėlusios gyventi į Anykščių rajoną, besidominčios nestandartiniu gyvenimo būdu. Joms kilęs poreikis vaikus ugdyti remiantis darniu sąmoningu požiūriu į supančią aplinką paskatino kurti netradicinės mokyklos idėją. Mokykla startavo rudenį, tačiau pirmoji jos užuomazga buvo prieš kelerius metus Anykščiuose įkūrus Valdorfo grupę“, – rašo Simona Ševčenkaitė ir mokyklos komanda straipsnyje apie šią mokyklą.

Tėvai plojo rankomis

Priminsime, kad privačios pradinės mokyklos Rokiškyje kūrėjos Ieva Kilienė ir Lina Matiukaitė dėl patalpų prieš keletą metų kreipėsi ir į Švietimo ir mokslo ministeriją. Rokiškio šiuolaikinės mokyklos idėjos šalininkų delegacija tuomet susitiko su ministerijos kancleriu Tomu Daukantu. Tarp šalininkų buvo tuometiniai Seimo nariai Jonas Jarutis ir Raimundas Martinėlis, Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis, tarybos narys Stasys Meliūnas, verslininkai Irmantas Tarvydis bei a. a. Zenonas Akramavičius. Susitikimo metu kancleris išsakė teigiamą ministerijos požiūrį į naują mokyklą. O žinia apie tai, kad Rokiškyje atsidarys privati pradinė mokykla, „pakėlė“ švietimo bendruomenę. Šurmulys kilo tarp mokyklų vadovų. Jie neslėpė – tai atims iš jų vaikų, kurių kiekvienas ir taip branginamas. O tėvai plojo rankomis – mokestis, apie kurį buvo skelbiama – nuo 50 iki 100 eurų – nebaugino. Būsimų pradinukų tėvai dalijosi informacija, kad „naujoje mokykloje bus nedidelės klasės, vyraus kitoks požiūris į mokinį, kuris bus „mokymo proceso centras“ , bus skatinamas mokymasis žaidžiant, tyrinėjant, bendrųjų programų teorija nagrinėjama per vaikams aktualias, įdomias temas, naudojami realaus pasaulio pavyzdžiai ir atvejų analizės; pagilintas technologinių mokslų (matematikos, informacinių technologijų) mokymas; pagilintas užsienio kalbos (anglų k.) mokymas“. „Nėra griežto pamokų laiko. Mokytojas pats nustato pamokos laiką, atsižvelgdamas į vaikų įsitraukimo lygį; nėra namų darbų. Vaikai nesinešioja vadovėlių ir pratybų sąsiuvinių į namus. Nėra privalomų vadovėlių. Mokytojas pats renkasi, ar mokyti su vadovėliu (ir kokiu), ar be jo.

Nėra pažymių, pradinėse klasėse atsisakoma centralizuotų žinių tikrinimo testų, kontrolinių darbų. Mokinys atsiskaito temą tuomet, kai ją supranta, įsisavina“, – buvo rašoma mokyklos pristatyme.

Mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Romualda Cegelskienė tuomet komentavo, kad alternatyvos yra gerai. „Esu už įvairovę, skirtingų valdymo stilių mokyklas, nes juk ir vaikai skirtingi. Tačiau svarbiausia, kad būtų sukurta ne nauja, o gera mokykla. Privačiose mokyklose mokinių skaičius klasėse svyruoja tarp 10–15. Šie skaičiai parodo, kad mokiniai gali gauti daugiau asmeninio dėmesio, mokytojams lengviau paskirstyti tą dėmesį ir išlaikyti stiprų ryšį su mokiniais. Todėl matau tą privalumą, kad kuo įvairesnių mokyklų turėsim, tuo labiau patenkinsime ir mokinių poreikius“, – sakė „Ąžuoliuko“ vadovė.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Antanas
2022 15 birželio 12:53

Melas,dar kartą melas.

Vladas.
Vladas.
2022 1 birželio 6:58

Rokiškis turi psichiatrinę, Anykščiai ne, o šiaip tai reikia kviestis Landsbergiene.

Vitalijus
Vitalijus
2022 31 gegužės 17:58

Pedefilu Anikščiuos daugėja kuti tykibos mokitoja mokina nesuprantu aš

Rekomenduojami video: