Kalbininkai koncertus salose rengia ne pirmus metus, kasmet prašo valdžios dėmesio griūvančiam dvarui, bet... Kam, be čia atvažiuojančių elitinių svečių, dėl to skauda? Salų muzikos festivalio organizatorių archyvo nuotr.

Šitą dvarą visi įsimyli

Tai, kad koncertas vyks salėje, o ne lauke, buvo sutarta iš anksto. To, jog prisikviesti aukščiausio lygio žvaigždę nebuvo lengva, rengėjai neslepia. Tiesa, derybų užkulisių ar honoraro neviešina. Maždaug valandos koncerte  M. Levickis atliko Jean Sibelus, Giochino Antonio Rosini, Niccolo Paganini, savo aranžuotas liaudies dainas, o išprašius biso, skambėjo dieviška Astoro Piacolos muzika.

Nors kai kuriems žiūrovams nepakako kultūros išsijungti mobiliuosius telefonus, koncerto organizatoriai pastebėjo, kad M. Levickis pasirodymu liko labai patenkintas ir net tyliai svarstė, kad kitąsyk Salose gros lauke, prie ežero. „Salų dvarą visi įsimyli“, – sakė mokslininkė ir Salų  kalbotyros mokyklos viena organizatorių Gina Kavaliūnaitė-Holvoet. Ji apgailestavo, kad dalis žiūrovų į salę netilpo. Tačiau bilietų pardavinėti kalbininkai neplanuoja, ir kiti koncertai bus už dyka. Sulaukę Kultūros tarybos („kur supranta šio festivalio reikšmę“) paramos, Salų mokyklos rengėjai visus gautus pinigus atiduoda koncertuojančioms žvaigždėms, sau nepasilieka. G. Kavaliūnaitė-Holvoet sakė, kad tokia žmonių minia rodo, kokią trauką turi Salų dvaras. „Įsivaizduokit, kas čia dėtųsi, jei dvaras butų renovuotas, taptų realiu kultūros židiniu. Svajojam, kad kada nors taip ir bus. Šiemet jaučiasi, kad švariau. Nors esminių pokyčių nėra, bet gal sulauksime proveržio“, – vylėsi organizatorė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

anykščių

8
Rašyti komentarą

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
OPANeišgirdusi M.LevickioKazysmgbaOrganizatoriai Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Neišgirdusi M.Levickio
Neišgirdusi M.Levickio

Salė yra tokia, kokia yra. Vietų tiek, kiek yra. Cituoju„ iš anksto buvo susitarta, kad kobcertas vyks salėje”. ĮGARSINIMAS KAINUOJA.
Negirdėjau koncerto, bet nesijaudinu. Nuoširdžiai AČIŪ, kad kažkas kažką daro.

Kazys
Kazys

dvaras per metus tikrai nebus renovuotas todel kitais metais trenktis i salas neverta miestelis dvaras ideja nuostabi organizatoriai skisti

Organizatoriai
Organizatoriai

Nuoširdžiai apgailestaujame, kad koncertą girdėjo ne visi norintieji ir dėkojame tiems, kurie išliko kultūringi ir supratingi – tiek per koncertą, tiek po jo. Salose koncertus visiškai nemokamai rengiame daugiau nei dešimtmetį, festivalyje koncertavo ne vienas garsus atlikėjas: Vilhelmas Čepinskis, Baltijos gitarų kvartetas, Čiurlionio kvartetas, „Keistuolių teatras“ ir kiti. Dėkojame jiems, kad nepabūgo atvažiuoti į byrantį dvarą ir padėti mums atkreipti dėmesį į vis prastėjančią šios nuostabios vietos situaciją. Vis dar tikimės, kad dvaras vieną dieną bus renovuotas, sąlygos koncertuoti ir klausytis koncertų bus daugiau nei tinkamos ir muzika skambės dar garsiau! Šiuos metus jau dabar galime laikyti lūžio metais, kurie… Skaityti daugiau »

mgba
mgba

O lauke pastatyti suolų nebuvo įmanoma? Ir paties koncerto rengti lauke? Arba nuostabioje bažnyčioje? Juk visiems buvo žinoma, kad oras bus nuostabus. Pripažinkite, kad neturite jokių ūkinių sugebėjimų orientuotis situacijoje. Net pačiam atlikėjui buvo pragaras groti tokiame karštyje.

varguolis
varguolis

Kad pusė žmonių buvo išvaryta, tai jau negerai, garbės organizatoriams nedaro. Juk gali ateiti laikas, neduok die, kai patys žmones nebeis. Nepagarba, didžiulė nepagarba klausytojui.

Giedrius Kujelis

Organizatoriai totaliai susimovė su koncerto organizavimu. Juk ir ežiui buvo aišku, kad bus žmonių jūra. Tačiau nebuvo niekaip į tai reaguota.

OPA
OPA

O KA GI SAVIVALDYBES FUNKCIONIERIAI PADARĖ GERO KAD ORGANIZATORIAMS KUO NORS PADĖTŲ RENGIANT TUOS KONCERTUS, JUK SALŲ DVARAS ROKISKIO DVARO FILIALAS KAIP NE KAIP , JEI JAU NORIT GARSINT ROKISKIO RAJ LANKYTINAS VIETAS TAI GAL IR PASIJUDINKIT , O NE MEKENKIT IŠ PAKRŪMĖS

Tina
Tina

visi norintys netilpo, todėl manau, kad koncertui buvo nepasiruošta. žmonės išvaryti iš salės į lauką, lauke nieko nesigirdėjo. galėjo nors jau kokį ekraną pakabinti ir kalonėles lauke pastatyti. Bet kam gerai ir taip…. Nusivyliau labai.