blank
R. Milaknienės ir Rokiškio krašto muziejaus archyvo nuotr.

Napoleono laikų  mados kolekcijos (1812–1830) pristatymas su mados istoriku Aleksandru Vasiljevu Rokiškio dvare ketvirtadienį tęsėsi beveik dvi valandas. Tokias parodas eksponuoja Paryžiuje, Londone, Niujorke. Rokiškyje A. Vasiljevas trečią kartą, nes jam čia patinka. Apie mūsų dvaro sales sako, kad jos pasaulinio lygio. Net neužsimena, jog čia provincija. Maža to, sutarta, kad kitais metais, Rokiškio dvarui švenčiant devyniasdešimtmetį, jis žada leisti deponuoti – kitaip tariant, neribotam laikui paskolinti –  Rokiškiui mažą dalį savo kolekcijų aksesuarų, derančių prie dvaro ekspozicijų. Kad būtų aiškus mastelis –  A. Vasiljevo fondas saugo apie pusė milijono unikalių eksponatų – įvairiausių epochų drabužių ir aksesuarų. Napoleono laikų mados ampyro ir romantizmo stiliaus retą kolekciją Rokiškio dvare galite pamatyti iki lapkričio.

Epochų kontekstuose – lyg žuvis

O ketvirtadienį susirinkusią publiką A. Vasiljevas tiesiog „skandino“ žiniose apie oficinoje eksponuojamas sukneles, batelius, vėduokles, papuošalus, šukas, pudrines ir trapias moteriškas paslaptis saugančias dėžutes. Taip pat ir to amžiaus tapybą. Susirinkusieji, daugiausia moterys, gaudė kiekvieną detalę. Pavyzdžiui, ant manekeno ryškiai žalia suknelė. Pasirodo, tokią spalvą prieš du šimtus metų buvo galima išgauti tik su nuodingu arsenu. Nuo to mirdavo. Arba suknios iš šilko. Dar po dešimtmečio, anot A. Vasiljevo, jų galime ir nebepamatyti, nes šilką įmanoma išsaugoti maždaug du šimtus metų. Kitaip nei liną. Linas, natūrali oda laikosi ir iki tūkstančio ir daugiau.

Epochų kontekstuose lyg žuvis nardantis mados guru pasakojo, kaip madą veikdavo politiniai įvykiai, ir tai, kad vyrai kariaudavo, kodėl moterys prieš du šimtus metų dažnai sirgdavo peršalimo ligomis, kodėl galų gale atsirado megzti triko po plonytėmis suknelėmis, kaip jos viliodavo vyrus, naudojo kvepalus ir kodėl tik po Antrojo pasaulinio karo atsirado vadinamosios „špilkos“, o Napoleono epochoje avėti žemakulniai. Jei nebuvote pristatyme, daug informacijos, užsisakius ekskursiją po parodą, jums pateiks ir Rokiškio krašto muziejaus gidai.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: