"Keliauk Lietuvoje" archyvo nuotr.

Elnių ir juodųjų gulbių draugystė (Rokiškis). Rokiškio dvaro parke auginami elniai bei juodosios gulbės, jau senokai gyvena ir aikštingieji danieliai. Raguočiai labai mėgsta lankytojų dėmesį ir liaupses. Ankstyvą pavasarį į dvaro tvenkinį buvo sugrąžintos miesto puošmenos – juodosios gulbės. Lita ir Atilas džiugina kiekvieno praeivio akį.

Daugiau: https://www.muziejusrokiskyje.lt/rokiskio-dvaro-ansamblis

Elnių SPA (Širvintų r.) siūlo pamedituoti žiūrint į tauriuosius elnius arba dalyvauti jų maitinime, apžiūrėti ragų kolekciją. Elniai karaliauja ramybės oazėje miškų apsupty, greta Kernavės. Didelėje pievoje šalia elnyno galima pasistatyti palapinę, sudalyvauti ekskursijoje po sengirę.

Daugiau: https://deerspa.com/

„Ąžuolų vila“ (Kazlų Rūdos sav.) – jaukus ir mažas šeimos ūkis, jo šeimininkai į kaimą „pabėgo“ vos prieš keletą metų, bet jau turi būrelį avių, ožkų, ponį, įvairių paukščių, būrį šunų. Sodyba tiesiog spinduliuoja jaukumu ir šiluma. Laukiami svečiai, kurie myli gyvūnus ir nori nevaržomai bendrauti su ūkio augintiniais, čia organizuojamos fotosesijos bei šventės.

Daugiau: https://www.facebook.com/azuoluvila

Urbonų rančoje „Žiogas“ (Joniškis) gyvena 8 žirgai ir poniukas Mauglis, 8 avytės, du Kamerūno ožiukai ir apie 30 triušiukų. Pagrindinė rančos veikla – vasaros vaikų stovyklos, kurių metu mokoma rūpintis žirgais, jodinėti. Taip pat rengiami vaikų gimtadieniai, fotosesijos, edukacinės pamokėlės, būreliai.

Daugiau: https://www.visitjoniskis.lt/urbonu-ranca-ziogas/

Šunskų fazanynas (Marijampolės sav.) – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su įvairių rūšių fazaniniais paukščiais. Čia jų gyvena 18 rūšių, daugiau nei 100 paukščių! Visi norintys gali jame apsilankyti, pasigrožėti šiais paukščiais ir išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą. Taip pat čia galima pamatyti ir kitų dekoratyvinių paukščių – povinių balandžių, perlinių vištų, papūgų, didžiųjų apuokų šeimyną bei povų. Be fazanų, čia sutiksite paprastąsias voveres ir draugiškąsias alpakas. Fazanyne galima užsisakyti ir legendomis apipintų iškastų silkių degustaciją.

Daugiau: https://www.facebook.com/%C5%A0unsk%C5%B3-fazanynas-1111654175668845

Ūkyje „Nemuno alpakos“ (Jurbarko r.) ganosi daugiau kaip 20 alpakų, kilusių iš  Čilės, Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Australijos ūkių. Ūkio šeimininkai puoselėja senąsias vilnos apdorojimo tradicijas – šiame ūkyje galite pamatyti, kaip vilna rankomis šukuojama, verpiama verpstuku  ar rateliu, ir patys išbandyti šį amatą, įsigyti rankų darbo siūlų. Natūralumu besidominčius ūkio lankytojus kviečia susipažinti ne tik su alpakų vilna, bet ir kitais natūraliais pluoštais, žmogaus seniausiai atrastais ir ištobulintais per tūkstančius metų, bei augaliniu dažymu.

Daugiau: https://nemunoalpakos.lt/lt/pradzia/

Karpiškių žvėrynėlyje (Varėnos r.) gyvena vilkai, lapė, šernai, Šiaurės Amerikos meškėnas, povai, fazanai, vištos, ir daug kitų gyvūnų. Mažąjį zoologijos sodą Varėnos rajone puoselėja pats sodybos šeimininkas B. Jurgelevičius. Už gyvūnų globą jis nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu. B. Jurgelevičius didelę gyvenimo dalį buvo medžiotojas, tačiau vėliau medžioklės išsižadėjo. Vyras tapo aistringu gyvūnų globėju, laukinių gyvūnų sergėtoju. Jis išsikėlė tikslą – įveisti tiek vilkų, kiek sunaikino. Privataus žvėrynėlio lankymas nemokamas, tačiau kiekvienas gali paaukoti gyvūnų pašarams.

Daugiau: https://www.facebook.com/Varenosrajonozverynelis/

Hailendų parkas (Alytaus r.). Alytaus seniūnijoje, Arminų kaime, įsikūrė ypatingi svečiai – hailendai. Mažesnio ūgio nei įprasta karvė su dideliais aštriais ragais ir akis dengiančiais karčiais, tačiau visiškai ramaus ir draugiško būdo. Šiuos neįprastus mūsų kraštui gyvūnus galima aplankyti ir susipažinti su jais iš arčiau. Tiek mažiems, tiek dideliems atvykus į hailendų parką tikrai bus kur akis paganyti! Būtinas išankstinis registravimasis.

Daugiau: https://www.alytusinfo.lt/pramogos-ka-veikti/hailendu-parkas-1/

Ūkis „Gamtos kišenėje“ (Šiaulių r.). Nedideliame ūkyje laikomi įvairūs gyvūnai, pieninės avys. Tai unikali vieta pajusti Lietuvos kaimo gyvenimo būdą. Ūkyje vedamos edukacinės programos vaikams. Jų metu pristatoma avininkystė, jos atsiradimo istorija, su ja susiję amatai. Ūkyje supažindinama su kelių skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, nauda ir gaunama produkcija. Čia galima ir apsistoti mažame namelyje. Ryte svečiai vaišinami tikrais kaimiškais pusryčiais, pagamintais iš ūkio produkcijos.

Daugiau: https://www.facebook.com/gamtoskiseneje/

Ūkininko M. Grūdės žirgynas „MG Horses“ (Kėdainių r.). Ar kada pasvajojate apie pašėlusį lėkimą laukais ant puikaus žirgo, o gal ramų pasijodinėjimą ar tiesiog buvimą šalia žirgo? 35 ha žirgyno teritorijoje  susipažinsite su 30 eikliųjų žirgų ir mažųjų raitelių draugu – poniuku Biliu. Galite užsisakyti individualias jojimo pamokas, edukacines  programas „Pažink žirgą“ ir „Popietė su žirgais“.

Daugiau: https://kedainiutvic.lt/turizmas/lt/objektai/ukininko-m-grudes-zirgynas-mg-horses

Daugiau informacijos apie šį ir kitus „Keliauk Lietuvoje“ parengtus teminius žemėlapius rasite svetainėje lithuania.travel.

„Keliauk Lietuvoje“ inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: