Brakonieriams – aplinkosaugininkų verdiktas: už neteisėtą žvejybą teks pinigines ir ieškotis naujų valčių. Utenos RAAD nuotr.
Brakonieriams – aplinkosaugininkų verdiktas: už neteisėtą žvejybą teks pinigines ir ieškotis naujų valčių. Utenos RAAD nuotr.

Aplinkosaugininkų karas su brakonieriais tęsiasi. Sartų ežere pričiupti trys brakonieriai vietoj laimikio „prisigaudė“ baudų ir neteko žvejybos įrankių.  

Sartų regioninio parko ir Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu užtiko tris pažeidėjus. Gamtos sergėtojams įtarimą sukėlė valtyje esantys du piliečiai, kurių elgesys ir veiksmai nebuvo panašūs į mėgėjišką žvejybą. Aplinkosaugininkams pavyko užfiksuoti, kad šie  žvejai  tikrina ežerinę gaudyklę – venterį. Sulaikius brakonierius paaiškėjo, jog jie – mūsų rajono gyventojai, pensininkai T. V. ir E. V. Už neteisėtą žvejybą tinkliniais ne mėgėjų žvejybos įrankiais porelei surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, paimti neteisėtos žvejybos įrankiai ir valtis.

To paties reido metu, kai jau gerokai temo, ežere ties Kalbutiškių kaimu pareigūnai pastebėjo valtį, kurioje esantis žmogus statė tinklą. Paaiškėjo, jog tai vietos gyventoja R. P. Moteriškė ne tik  pastatė statomą tinklą, bet dar žvejojo ir dugnine meškere, naudodama 20 m ilgio gumą. Tai mėgėjų žvejybos taisyklės irgi draudžia. Vietoj laukto laimikio jai, kaip ir anksčiau pričiuptiems jos likimo pensininkams, už žvejybą draudžiamu būdu surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, paimta valtis ir pažeidimo padarymo įrankiai.

Brakonieriavusiai trijulei gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų, jie neteks ir neteisėtos žvejybos įrankių bei priemonių.

Gr ir AM inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: