Filmo afiša. Redakcijos archyvo nuotr.
Filmo afiša. Redakcijos archyvo nuotr.

Iš Obelių kilęs Nerijus Širvys yra baigęs tiksliuosius mokslus – informatikos inžineriją, tačiau jo galvoje vis sukasi meniniai projektai. Net ir be investicijų kraštietis randa būdų juos realizuoti. Apie Nerijų esame rašę ir kai jis kūrė eiles, ir kai sėkmingai organizavo koncertus. O šį kartą Nerijus – tolimas poeto Pauliaus Širvio giminaitis – nustebino sukūręs trumpo metražo filmą „Parduotas laikas“ (jį galima pamatyti internete)…

Nors Nerijaus studijos visai nesusijusios su režisūra ar kino menu, jis patenkintas, kad studijavo tiksliuosius mokslus. „Išmokau disciplinos, tikslumo ir analitinio mąstymo“, – sako rašinio herojus. Tačiau ir studijuodamas, ir dirbdamas kitoje srityje, laisvalaikiu jis jau kelerius metus rimtai domisi filmavimu ir fotografija,  kino specifika ir vaizdu. Mokosi to savarankiškai arba padedamas profesionalų draugų.

Kai viešai ir pakankamai sėkmingai buvo pristatytas mėgėjo režisieriaus  trumpametražis filmas „Parduotas laikas“, Nerijus prisiminė, kad jį kinas domina nuo vaikystės. Jis puikiai pamena, kaip dar besimokydamas Obeliuose „karpydavo“ garsius filmus ir jų kadrus dėliodavo pagal muziką, kaip vaikščiodamas po įvairiausias gimtojo miestelio vietas kurdavo siužetus. Tačiau tuomet visa „nusėdo“ Nerijaus galvoje – neturėjo galimybių, jokios įrangos ir bendraminčių. „Tai tebuvo vaikiškas ir nerimtas žaidimas“, – svarsto pašnekovas. O kai apsigyveno Vilniuje, ir filmų, ir gyvenimo siužetai „dėliojosi sava vaga“. „Matyt, nepabėgsi nuo to, kas užkoduota“, – šypsosi Nerijus.

Reda Milaknienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie