Rokiškio krašto muziejuje ketvirtadienį atidarytoje parodoje „Amžinas žodis rašto šviesoj” eksponuojamos XVIII-XX a. laikotarpio knygos iš Rokiškio krašto muziejaus fondų.

 

Visą mėnesį galėsite pamatyti ir Rokiškio grafienės Marijos Tyzenhauzaitės-Pšezdzieckienės funduotą albumą „Terra Mariana”. Tai Vilniaus universiteto (VU) bibliotekoje saugomos Prezidentinės kolekcijos unikalus istorinis eksponatas. Jo faksimilę VU bibliotekai perdavė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos Ekscelencijai albumą per vizitą Rygoje įteikė Latvijos Respublikos vadovas Andris Berzinis.

Primename, jog šis albumas priskiriamas prie ryškiausių Vatikano bibliotekos egzempliorių. Albumo sudarytojas G. Manteuffelis į leidinį įtraukė Baltijos regiono žemėlapį, kuriame atspindėta ir Lietuvos teritorijos dalis: pagrindiniai keliai, gyvenamosios vietovės (Šiauliai, Rokiškis, Panevėžys). Vienetinis albumo originalas 1888 m. buvo įteiktas popiežiui Leonui III ir iki šiol yra saugomas Vatikano apaštališkoje bibliotekoje.

Parodos atidaryme dalyvavo VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė, Rankraščių skyriaus vedėja Nijolė Šulgienė, Retų spaudinių skyriaus vedėja Virginija Galvanauskaitė, Komunikacijos ir informacijos skyriaus vedėja Indrė Zaleckienė. Viešnios ne tik sakė oficialias sveikinimo kalbas, bet ir skaitė pranešimą apie VU bibliotekoje saugomus dokumentus, susijusius su Rokiškiu ir jį
valdžiusiomis Tyzenhauzų bei Pšezdzieckių giminėmis.

GR inform.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments