Metus rajono meru dirbantis Vytautas Vilys prie didesnio dėmesio
Metus rajono meru dirbantis Vytautas Vilys prie didesnio dėmesio

Sausio 11 d., sukanka metai, kaip rajono meru dirba Vytautas Vilys. Skolose skendinčios savivaldybės vairą perėmęs rajono vadovas sako – metai buvo sunkesni, nei galėjo prognozuoti. Ar šiemet vėl teks veržtis diržus ir skolintis? Ar Rokiškio neištiks bankrutavusio Detroito miesto (JAV) likimas? Koks pirmųjų metų „krikštas“ ir kas rajono laukia po metų kitų? Merą V. VILĮ kalbina „Gimtojo Rokiškio“ korespondentė Aldona MINKEVIČIENĖ. 

 

– Daug žmonių, kovojusių už Lietuvos laisvę, šiandien nusivylę gyvenimu, valdžios požiūriu į paprastą žmogų. Esate vienas iš buvusių aktyvių rajono sąjūdiečių. Kaip Jūs tada, daugiau nei prieš  du dešimtmečius, įsivaizdavote nepriklausomos Lietuvos ateitį?

 

– Kai prasidėjo Sąjūdis, kai žmonės pakilo į kovą už nepriklausomybę, turėta didelių vilčių, kad gyventi Lietuvoje bus labai gera. Gal ne kaip Šveicarijoje, bet panašiai. Mano sūnūs vis kartojo: „Pamatysi, tėve, kaip mes padarysim.“ Ko prieš pora dešimtmečių visai negalėjau įsivaizduoti, tai tokios didžiulės emigracijos. Tačiau šis procesas vyksta ne tik Lietuvoj. Tarp gyventojų daug nusivylimo. Rypuojama, kad prie anos santvarkos buvo geriau: žmonėmis rūpinosi kolūkio pirmininkas, įmonės direktorius, profsąjunga. O dabar tenka patiems pasirūpinti. Nemažai gyventojų to padaryti nesugeba, nenori. Bet gerovė be paties pastangų  atskrenda tik pasakose.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie