Aktorius Vladas Baranauskas. Asmeninio albumo nuotr.
Aktorius Vladas Baranauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Rokiškio apylinkės nuo seno garsėja puikiais menininkais, skulptoriais, poetais, aktoriais. Lionginas Šepka – lietuvių liaudies skulptorius, Paulius Širvys – poetas, Jonas Buziliauskas – Lietuvos televizijos serialo “Miesčionys” aktorius, Rokiškio kultūros rūmų teatro režisierius, Vaiva Mainelytė – taip pat aktorė ir kiti žinomi mūsų krašto žmonės. Tarp jų – iš  Pandėlio kilęs aktorius Vladas Baranauskas. Jis 1969 m. pradėjo dirbti ir tebedirba Šiaulių dramos teatre. Šiuo metu aktorius labiausia žinomas kaip  serialo „Naisių vasara“ veikėjas Pranas. Neseniai „Naisių vasaros“ aktoriai lankėsi Rokiškyje, tad buvo  puiki proga sužinoti šiek tiek daugiau apie mūsų kraštietį.

Gyvenimas pro rakto skylutę
Vladas Baranauskas – įdomi ir tuo pačiu paslaptinga asmenybė. Paklaustas apie teatrą, aktorius iš karto atsako, jog  šia tema visai nekalbąs. Tai jam savotiškas tabu. Tačiau jis sako dievina muziką: operą, baletą, klasiką. Dėl jos galėtų keliauti nors ir į pasaulio kraštą. Rašinio herojus prisiminė, kad jaunystėje teko daug keliauti, kartais net autostopu po visą Tarybų Sąjungą.
Iki šiol išsaugojo  pomėgį plaukioti baidarėmis ir plaustais. „Įdomumo dėlei, vien Šventąją perplaukiau  keturis kartus ir visą laiką „rijau knygas“, – su džiaugsmu akyse pasakoja aktorius  ir priduria esąs  „knygų žiurkė“…

Visas straipsnis antradienio “Gimtajame…”

Daiva JOKŪBAITYTĖ

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments