Direktorius Leonas Klius sakė
Direktorius Leonas Klius sakė

Šiemet Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklą planuoja baigti 40 mokinių arba 12 daugiau nei pernai.  Prieš keletą metų iš Konstantinavos į Kavoliškį perkelta mokykla atsigauna: į gyvenimą palydimi darbo rinkai reikalingi specialistai –  automobilių mechanikai, siuvėjai ir technikos šaltkalviai remontininkai.    

„Konstantinavoje buvo prasidėjęs moksleivių skaičiaus kritimo laikas, kurį, tarsi šleifą, jaučiame iki šiol. Tačiau jau pernai viršijome pirmakursių priėmimo planą“, – sakė mokyklos direktorius Leonas Kilius. Jo žodžiais, naujoji mokyklos vietai, nepaisant jokių diskusijų,  jai buvo labai naudinga. Šiandien ši įstaiga užpildyta. Ateity, anot direktoriaus,  planuojama plėsti praktinio mokymo bazę, rašyti projektus Europiniams  fondams. Mat buvusios bendrojo lavinimo mokyklos pastatą reikia pritaikyti patogų  mokytis profesijos.  „Turime išmokyti žmogų dirbti, nes kabinetai – tik teorinės paskirties“, – sakė pašnekovas…

 

Naujos specialybės
Mokyklos bendruomenė, p. Kiliaus žodžiais, nuolat stebi, kokių profesijų darbininkų reikia rajonui, kokios specialybės paklausiausios šalyje. Pernai ir šiemet buvo apklausti rajono mokyklų mokiniai, darbdaviai, aktyviai bendradarbiauta su Darbo birža. Naujos mokymo programos, anot direktoriaus, būtent ir rengiamos atsižvelgiant į apklausų rezultatus, darbdavių, mokinių poreikius. Tie poreikiai bei noras savo mokinių nepalikti be darbo ir lėmė, kad nuo rugsėjo 1 d. turintieji pagrindinį išsilavinimą galės rinktis dvi naujas mokymo programas – sekretoriaus (administratoriaus) ir kompiuterinio projektavimo operatoriaus. “Tikimės, šios specialybės bus populiarios tarp mokinių, įgijusių pagrindinį išsilavinimą”, – sakė L.Kilius.
Jis pastebėjo, jog nemažai rajono jaunuolių, įgijusių vidurinį išsilavinimą, neturi galimybių mokytis kolegijose, neišgali mokėti už aukštuosius mokslus, todėl daugėja norinčiųjų įgyti profesiją. “Jiems parengėme apdailininko (statybininko) ir automobilių mechaniko atitinkamai vienerių ir dvejų metų trukmės programas”, – sakė L. Kilius. Šios specialybės bus įgyvendinamos nuo šių metų rugsėjo 1-osios.

 

Laukia mokinių
Taip pat mokykla laukia mokinių, norinčių mokytis populiarių – automobilių mechaniko, apdailininko (statybininko), mūrininko-betonuotojo, elektros įrengimų montuotojo, siuvėjo – specialybių. “Per trejus mokymosi metus visų šių specialybių mokiniai įgis ne tik specialybę, bet ir vidurinįjį išsilavinimą. Be to, baigusiems profesinio mokymo programas stojant į aukštąsias mokyklas pridedami du balai”, – sakė profesinės mokyklos direktorius.
Neturinčius pagrindinio išsilavinimo, bet ne jaunesnius kaip 14 metų, Kavoliškio mokykla kviečia mokytis siuvėjais, technikos šaltkalviais remontininkais ir žemės ūkio gamybos verslo darbininkais. Per dvejus mokslo metus jie įgis profesinę kvalifikaciją, gaus traktorininko ir lengvojo automobilio vairuotojo pažymėjimą. Taip pat turės galimybę mokytis 10 klasėje. Įgyti traktorininko ir lengvojo automobilio vairuotojo pažymėjimą sudaromos sąlygos visiems besimokantiems.
Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos direktorius prognozuoja, kad baigusieji jų mokyklą darbo nepritrūks: čia rengiamų žmonių reikia servisams, žemės ūkiui, atsigaunančioms statyboms…” Juk visi tikimės, kad krizė baigsis, o tam laikui turime būti pasiruošę”, – sakė L.Kilius.

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments