Skandalingai pagarsėjusio Verslo informacijos centro (VIC) likimą dar kartą spręs rajono tarybos nariai. Neefektyviai veikusį centrą ruošiamasi prijungti prie Turizmo informacijos centro (TIC).
Kitą savaitę vyksiančiame rajono tarybos posėdyje tarybos nariai turės nuspręsti, ar savivaldybė perims VIC turtą. Dar posėdyje vasarį tarybos nariai buvo priėmę kitokį sprendimą – reorganizuoti centrą. Pasak savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Vilmos Mečiukonienės, Ūkio ministerija pernai atliko šalies VIC 2005–2007 m. veiklos vertinimą. Rokiškio VIC, pasak V.Mečiukonienės,  priskirtas rizikingiausių ir neefektyviai veiklą vykdančių įstaigų grupei. Viena iš centro dalininkių, Ūkio ministerija, pasiūlė savivaldybei dvi alternatyvas: apsispręsti, ar apskritai tikslinga tęsti jo veiklą. Nutarus, jog centro veikla reikalinga, pačiai savivaldybei perimti jo funkcijų įgyvendinimą, priešingu atveju –  viešąją įstaigą likviduoti. 
Anot V.Mečiukonienės, posėdžiavusi VIC taryba nusprendė, jog centro paslaugos reikalingos rajono verslininkams. Atsižvelgiant į jų sprendimą, nutarta nenaikinti centro, tiesiog optimizuoti jo veiklą sujungiant su TIC. Sujungti pasirinktas paprasčiausias ir pigiausias kelias – savivaldybė perims veikiančios įmonės turtą, kurį vėliau perduos TIC. Į klausimą, koks VIC darbuotojų likimas, V.Mečiukonienė atsakė, jog apie tai kalbėti per anksti.
VIC direktorius Raimondas Kairys eilinį kartą atsisakė komentuoti situaciją.
Direktoriaus pateiktais duomenimis, šių metų pradžioje VIC ilgalaikio turto vertė buvo 8,8 tūkst. litų, trumpalaikio – 38,2 tūkst. litų. VIC panaudos sutartimi buvo įsikūręs Kultūros centre. 2006 ir 2007 m. savivaldybė VIC išlaikyti skyrė po 30 tūkst. litų, 2008 m. – 31,1  tūkst. litų, šiemet numatyta dar daugiau – 38 tūkst. litų. 

 

GR inform

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: