Krašto muziejaus ūkvedys Valentinas Skeirys teigė
Krašto muziejaus ūkvedys Valentinas Skeirys teigė

Gegužės 12-ąją rajono žmonės, bendruomenės, įstaigos bei įmonės raginami dalyvauti dvaro talkoje. Ir šiemet senajam parkui reikia darbščių talkininkų: rinkti akmenis, šakas, grėbti lapus, lyginti žemes… Rajono verslininkai jau skuba parengti darbų barą: jie dovanojo žvyro, veža pernykščius lapus, pjauna medžius.

 

Verčia tvorą…
Dvaro parko talkos organizatoriai nusprendė nupjauti medžius aplink dvaro tvorą. Mat šių šaknys ją ardo ir verčia. AB „Rokiškio komunalininkas“ jau nupjovė tuziną medžių prie įvažiavimo į Krašto muziejų. Pasak šios įstaigos ūkvedžio Valentino Skeirio, nupjautieji tetinka malkoms. Jomis bus šildoma miesto pirtis. Medžių šakas surinko ir susmulkinti išvežė Jono Smalinsko vadovaujamos UAB „Rokmelsta“ darbininkai. Bendrovė muziejui dovanojo dvi priekabas žvyro duobėtiems parko takeliams lyginti. O štai UAB „Rokvesta“ surinko ir išvežė pernykščių lapų kauges. Šeštadienį šakas rinko ir parką tvarkyti padėjo Rokiškio jaunieji šauliai.

 

Kitą savaitę
Svarbūs parko tvarkymo darbai numatyti ir kitą savaitę: jau pažymėta ir pjovimui paruošta maždaug 40 medžių. „Jei pavyks gauti specialią techniką ir bus palankūs orai, medžius pjausime jau pirmadienį ar antradienį“, – sakė p. Skeirys. Ūkvedys neslėpė: atsikratyti jų – sena muziejininkų svajonė, tačiau iki šiol jai nebuvo lemta išsipildyti. „Sovietmečiu gauti leidimą juos pjauti buvo neįmanoma. Vėliau medžių gailėjo paminklosaugininkai. Vis dėlto kartą reikia apsispręsti, ką norime išsaugoti – avarinės būklės medžius ar gražią dvaro tvorą?“ – klausė jis.

Sunkus uždavinys pjovėjams: kaip pašalinti medžius nepažeidus tvoros?

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Lina DŪDAITĖ

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: