Artėja žiema, su ja ateina šaltis, apledėję automobiliai, slidūs keliai, gatvės, prisnigti kiemai. Žiema automobilių savininkams kelia daug klausimų – kaip tinkamai šaltajam sezonui paruošti automobilį?

Specialistai rekomenduoja, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemos sezonui:

* Patikrinkite automobilio padangų būklę. Labai svarbu tai padaryti, kol dar nepasirodė pirmasis sniegas, kol eismo sąlygos leidžia džiaugtis patogiu vairavimu. Įvertinus padangų būklę, reikia priimti atitinkamą sprendimą, kuris garantuotų saugias keliones visą žiemos sezoną.

* Įsitikinkite, kad automobilis techniškai tvarkingas: ar stabdžių kaladėlės nenusidėvėjusios, ar pakanka stabdžių skysčio, ar variklio alyva pakeista laiku ir jos netrūksta, ar langų plovimo skystis pakeistas į žieminį.

* Silikoniniu purškalu sutepkite visas gumines tarpines. Ši procedūra užtikrins, kad durelės, bagažinės ir variklio dangčiai neprišals.

* Į automobilio spyneles įpurkškite specialaus skysčio. Tuo užtikrinsite, kad durelėse esantys mechanizmai tinkamai veiks net ir šalčiausiu metų laiku.

* Esant žemai temperatūrai sumažėja akumuliatoriaus gyvybingumas. Patikrinkite ar akumuliatorius gerai kraunamas.

* Patikrinkite aušinimo skystį. Specialus prietaisas parodys, ar aušinimo skystis nėra per daug atskiestas vandeniu ir jam negresia užšalti.

– Patikrinkite pakaitinimo žvakes. Dažnas dyzelinis automobilis žemesnėje temperatūroje sunkiai užsiveda dėl blogai veikiančių pakaitinimo žvakių. Atsiminkite: žvakių pakaitinimas nieko nepadės, jei variklio kompresija bus nedidelė.

* Pakeiskite automobilio salono oro filtrą. Užsikišęs filtras lemia langų rasojimą.

* Patikrinkite ar neįtrūkusios, nepažeistos valytuvų gumelės. Galima keisti tik gumeles arba montuoti naujus valytuvus.

* Patikrinkite termostatą. Jei automobilio termostatas veikia netinkamai, jis neužsidaro, į saloną bus pučiamas šaltas oras, o variklis dirbs neoptimaliu režimu, naudos daug degalų.

* Įsitikinkite, kad ar automobilio šviesos yra sureguliuotos ir atitinka techninius reikalavimus.

* Jei neturite šluotelės ar ledo gremžtuko, įsigykite šias priemones.

* Vairuokite pasirinkdami saugų greitį, teisingai įvertinkite savo vairavimo įgūdžius bei automobilio technines galimybes.

Justas Kačerauskas

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments