Rajono mokytojams už darbą egzaminuose iš mokinio krepšelio planuojama sumokėti 42 tūkst. litų. Pernai už egzaminus mokytojams buvo mokėta 10 tūkst. litų mažiau.  Šiemet savivaldybei primesta papildoma funkcija –  valstybinio lietuvių kalbos egzamino rašymo dalies darbus taisyti rajone. Mokestis už šį darbą atitinkamai bus mokamas iš mūsų rajono mokinio krepšeliui skirtų lėšų…
 
Mokama visiems egzaminuotojams

 
Nuo pernai mokama visiems egzaminuose dalyvaujantiems pedagogams – ir valstybinių, ir mokyklinių egzaminų vykdytojams bei vertintojams. Tačiau, kaip sakė už egzaminus atsakingas rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Aurimas Laužadis, pernai visus pinigus – daugiau nei 32 tūkst. litų – savivaldybei pervedė Nacionalinis egzaminų centras. Egzaminuose paprastai dalyvauja apie pusė rajono mokytojų. Už mokyklinį egzaminą vykdytojas pernai gavo 33 Lt “ant popieriaus”, taigi – apie 20 Lt. Taisantiems darbus mokėta 3 Lt daugiau. 

Įkainius nustato taryba

 

Šiemet situacija pasikeitė. Maždaug 32 tūkst. litų, skirti mokytojams mokėti už darbą egzaminuose, atsidūrė mokinio krepšelyje. “O kadangi lėšos yra savivaldybės, tai ir įkainių už egzaminus ministras netvirtina: vadovaudamasi Švietimo ir mokslo ministerijos rekomenduojamais įkainiais tai turi padaryti taryba”, – sakė A.Laužadis. 
Tačiau problema ta, kad šiemet savivaldybėms pridėta nauja funkcija – Lietuvių kalbos valstybinio egzamino rašymo dalies vertinimas. Dešimt mūsų rajono mokytojų nuo 8 iki 17 val. Suaugusiųjų mokymo centre triūsė visą savaitę, taisė vieno Lietuvos rajono mokinių darbus. Kiekvienas dirbo po 40 val. Mokėti jiems už darbą reikalingi papildomi – maždaug 10 tūkst. litų: krepšelyje numatytų 32 tūkst. litų neužtenka. Valstybinių egzaminų vertinimo įkainiai skaičiuojami po 15,6 Lt už val. “Šių pinigų nemokėjom tiems mūsų rajono mokytojams, kurie taisyti darbų važiavo į Vinių”, – sakė A.Laužadis. Viena išeitis, anot jo, mažinti rekomenduojamus įkainius. “Tačiau nuo rugsėjo mažės mokinių skaičius ir pinigų iš krepšelio rasis”, – sakė A.Laužadis. Jo nuomone, pedagogams Rokiškyje turėtų būti sumokėta ne mažiau nei kituose rajonuose, nes, jei mūsų mokytojams bus mokama mažiau, nei rekomenduojama, bus nelygiai įvertintas darbas. 

Simboliniai pinigai 

A.Laužadis mano, kad mokytojams už dalyvavimą egzaminuose mokama tikrai nedaug. “Šis užmokestis pradėtas mokėti tik pernai. Mokytojai egzaminuose dalyvauja ir po darbo, be to, jiems tenka didelė atsakomybė. Beje, kitaip žiūrima į darbą, už kurį mokama”, – sakė skyriaus vedėjas. 
“Profsąjungų iniciatyva atsirado pinigų mokėti už darbą egzaminuose”, – sakė Švietimo darbuotojų profsąjungų lyderis rajone Erikas Gaigalas. Jis priminė, jog prieš porą metų su ministerija pradėta derėtis dėl ilgalaikės mokėjimo mokytojams tvarkos, pradėta kalbėti apie mokestį už dalyvavimą egzaminuose. “Tai yra papildomas darbas, o kiek už jį mokama mokytojui – tikrai nedideli pinigai. Atlygis už mokyklinius egzaminus kol kas tėra simboliškas”, – svarstė E.Gaigalas. 

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: