Sporto entuziastas Romas Kišūnas kviečia žiemos pramogų mėgėjus į Uljanavą. Čia vakarais galima išbandyti savo jėgas kartingų ir slidžių trasose. A.Minkevičienės nuotr.
Sporto entuziastas Romas Kišūnas kviečia žiemos pramogų mėgėjus į Uljanavą. Čia vakarais galima išbandyti savo jėgas kartingų ir slidžių trasose. A.Minkevičienės nuotr.

 Anykščiai, Ignalina, Latvija, Slovakija, Prancūzija, Italija…  – tokias žiemos sporto ir pramogų vietas vardija mūsų rajono slidžių sporto aistruoliai. O kur mūsų mieste žiemą pramogauti tiems, kurie neišgali ar baiminasi keliauti į slidžių trasas, bei šeimynoms su mažais vaikais? „Kalniukai Respublikos gatvėje prie „Snoro“ banko, prie Rokiškio ežero ir Uljanavos trasa“, – negausias žiemos pramogų vietas vardijo miestelėnai. Tikrą lietuvišką žiemą dovanojusi gamta uždavė galvosūkį ir rajono valdžiai, suskatusiai ieškoti gyventojams nebrangių žiemos pramogų. Kartu su „Viesulo“ sporto klubu sausio 23 d. 11 val. Uljanavos trasoje rengiama didelė sporto ir sveikatingumo šventė.

   „Viesulo“ trasoje

Sportą kuruojantis rajono vicemeras Albinas Urbonas pripažino, kad dėl lygaus reljefo mūsų miesto žmonėms susikurti žiemos pramogas sudėtinga. Anot jo, vaikų pamėgta vieta ties „Snoro“ banku geru oru būna sausakimša. Tačiau šis kalniukas džiaugsmo suteikia tik mažiems vaikams, nes slydimo kelias labai trumpas. „Tėvai su vaikais renkasi ant dirbtinės  kalvos  už ežero. Ten pramogauti galima tik rogutėmis, plastiko čiuožyklėmis ir padangomis. Slidininkams ši vieta netinkama, nes kalva siaura ir trumpa“, – dėstė vicemeras. Su „Viesulo“ sporto klubo vadovu Romu Kišūnu sutarta, kad Uljanavos kaime būtų parengta slidinėjimo trasa žiemos pramogoms.

 

„Sveikatos biurui“ daviau mintį surengti „Sveikatos dieną“ lauke ir į žiemos pramogų renginį sukviesti miestelėnus. Manau, kad spėsime tą padaryti, nes žiema dar nesibaigia“, – A.Urbonas puoselėjo idėją suburti miesto bendruomenę žiemos sportui ir sveikatingumui. 

 Žiemos varžybos

  Rajono sporto entuziastas, „Viesulo“ klubo vadovas R.Kišūnas, rajono vadovams bei Kultūros ir sporto centrui pasiūlęs surengti masinę žiemos sporto ir sveikatingumo šventę, viliasi, kad renginys pavyks. „Organizuoju trijų kategorijų sporto varžybas: motociklų su priekabomis, keturračių ir motociklų be priekabų. Šiose varžybose dalyvaus mūsų, Biržų, Kupiškio ir dvi Latvijos komandos“, – dėstė R.Kišūnas. Be to, iš kiekvienos komandos po vieną dalyvį rungtyniaus trasoje su kartingais. Uljanavoje taip pat bus parengta trasa slidininkų varžyboms bei atskira zona pramogautojams slidėmis, rogutėmis. Nemokamame renginyje žadamos ir kitos žiemos atrakcijos. „Bus ir karštos arbatos, kavos, užkandžių, į šventę kviečiami prekybininkai“, – pasakojo R.Kišūnas. Pasak jo, nusistovėję orai labai palankūs žiemos pramogoms. Todėl Uljanavoje jau veikia apšviesta trasa, į kurią pramogautojai renkasi išbandyti vairavimo įgūdžius motociklais, kartingais, slidėmis. Į trasą žiemos sporto mėgėjai kviečiami pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 15 val. „Pernai išbandėme šią trasą. Norinčiųjų pramogauti nestigo, bet žiema buvo nepalanki šiam sportui“, – svarstė R.Kišūnas, vildamasis „šaltojo“ sporto bacila užkrėsti daugybę rajono žmonių. 

 Trasos pavydėtų anykštėnai…

Pasak rajono vicemero A.Urbono, rajone yra nemažai vietų, kuriose būtų galima įrengti slidinėjimo trasas. Aleksandravėlės apylinkėse yra nuostabi vieta slidžių trasai: aukštos kalvos, jų papėdėse – trys ežerai. Esą tokios vietos, jeigu ten pavyktų įrengti trasą, galėtų pavydėti net anykštėnai. Tačiau įgyvendinti idėją  vien geros vietos nepakanka – reikia didelių investicijų. „Vienas ūkininkas domėjosi galimybe ten įkurti trasą, nes kalva idealiai tinka žiemos sportui. Iš pradžių reikėtų nors vieno keltuvo ir, aišku, tokių pramogų vietai būtinos infrastruktūros. Bet sunkmečiu kažin ar kas imsis įgyvendinti planus, kuriems būtini nemaži pinigai“, – svarstė vicemeras.Rajone yra ir daugiau kalvotų bei slidžių trasoms tinkamų vietų, tačiau planų kurti šias pramogas kol kas niekas nesiėmė. A.Urbono manymu,  baiminamasi, jog investicijos neatsipirks, nes daug metų Lietuvoje gilios žiemos, kokia yra ši, nebebuvo. Besniegę žiemą slidinėjimo trasoje reikėtų gaminti dirbtinį sniegą. Kelios žiemos šalies slidžių trasų šeimininkams „uždirbo“ vien nuostolius, nes sulaukta mažai klientų, o dirbtinio sniego kaštai buvo dideli. Todėl slidinėjimo aistruoliai žiemos pramogoms vis dažniau renkasi užsienio valstybes, kuriose kasmet garantuotas sniegas. Tiesa, šios pramogos brangios.  

 

 

 

Aldona Minkevičienė

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments