Veršelius auginantys ūkininkai sujudo sužinoję
Veršelius auginantys ūkininkai sujudo sužinoję

 

„Valdžia susimokė su perdirbėjais: nuo šių metų uždraudė išvežti į užsienį mūsų užaugintus veršelius. Jei vietos perdirbėjai už veršelius mokėtų  tiek, kiek moka užsieniečiai, juos tikrai parduotume  saviems perdirbėjams. Bet jų siūlomos kainos daugiau nei  dvigubai mažesnės“, – piktinosi į redakciją skambinusi obelietė ūkininkė. Pavardės viešinti nenorėjusi moteris, kaip ir daugelis kitų nauja tvarka pasipiktinusių jos kolegų, įtaria, jog valdžios institucijose įtakos turintys mėsos perdirbėjai taip bando užsitikrinti pigią vietinę žaliavą, o valdžia jų norus nepagrįstai laimina.

 

Žinia šokiravo

 Nuo sausio 1 d. į Europos Sąjungą (ES) veršeliai bus vežami tik iš poros šimtų šalies  ūkių. Kitiems galvijų augintojams parduoti veršelius eksportui durys užtrenktos, nes jų ūkiai  neturi bandų atitikties pažymėjimų. Ūkininkus  ir eksportuotojus po šios žinios ištiko šokas, o perdirbėjai tokia situacija džiaugiasi.

Ūkininkų teigimu, nuo sausio spaudoje beveik nebeliko skelbimų apie eksportui superkamus veršelius. Ūkininkai, kurie apie pakeitimus nebuvo girdėję, iš pradžių manė, kad eksportas apmirė dėl įprasto metų pradžios sąstingio. Tačiau paaiškėjo, kad  tai ne trumpalaikė pertrauka, o valdžios sprendimas atimti iš ūkininkų didesnes pajamas  už veršius.

 

 

Visas straipsnis ketvirtadienio „Gimtajame…“

Aldona Minkevičienė

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie