Juoda linija pažymėtas “Tūkstantmečio žygio dviračiais aplink Lietuvą“ maršrutas
Juoda linija pažymėtas “Tūkstantmečio žygio dviračiais aplink Lietuvą“ maršrutas

Joninių dieną miesto Nepriklausomybės aikštėje startavo “Tūkstantmečio žygis dviračiais aplink Lietuvą“. Tai porą metų mūsų rajono dviračių sporto entuziastų brandintas projektas šalies vardo tūkstančio metų jubiliejui paminėti.

Treniravosi nuo praėjusių metų

„Gimtosios šalies tūkstantmetis žmogaus gyvenime pasitaiko tik kartą. Be abejonės, šis kartas turi būti įsimintinas. Nusprendėme dviračiais įveikti maždaug 1250 km: tarsi apglėbti visą mūsų Tėvynę“, – „Gimtajam…“ sakė vienas iš projekto sumanytojų rokiškėnas Algis Šablinskas. Pasak vyriškio, tam, kad tikslas neliktų tik vizija, teko įdėti nemažai pastangų. „Dviejų savaičių žygio treniruotės prasidėjo pernai: dviračių sporto aistruoliai mynė pedalus ne tik po visą mūsų rajoną, bet aplankė ir kaimynines valstybes. Vykome į penkių dienų žygį Latvijos pajūriu, lankėmės Estijos Saremų salose, keliavome į Žalgirio mūšio vietą Griunvaldo vietovėje, Lenkijoje. Kiekvieną savaitgalį įveikdavome maždaug 60-90 km“, – sakė dviračių sporto entuziastas. 
A.Šablinsko teigimu, iššūkio nepabūgo 16 sporto mėgėjų. Dviračių žygyje aplink Lietuvą birželio 24-liepos 6 dienomis dalyvauja Renata Dilienė, Raimis Dilys, Žydrūnė Kairelienė, Saulius Kairelis, Žilvinas Rudokas, Audrius Lukošiūnas, Kęstas Peciukonis, Leonardas Šablinskas, Audronė Šablinskienė, Algimantas Šablinskas, Dainius Šablinskas, Jūratė Šapranauskaitė, Vidmantas Taroza, Violeta Jasinevičienė, Genadijus Jasinevičius ir Audrius Šeinauskas. „Labiausia nerimą kelia permainingas oras. Jei nevargins smarkūs lietūs ar stiprūs vėjai, per dieną turėtume įveikti 75-126 km“, – sakė A.Šablinskas.

Garsins mūsų kraštą

Norintys išlydėti ir pagerbti „Tūkstantmečio žygio dviračiais aplink Lietuvą“ dalyvius rinkosi Nepriklausomybės aikštėje, kurioje vyko išlydėtuvių iškilmės. Šalies jubiliejui neabejingi piliečiai galėjo dalyvauti aukcione, įsigyti nuotaikingų marškinėlių su šios šventės simbolika. Iššūkių nebijantys ir dviračių sportą mėgstantys rokiškėnai buvo pakviesti į pirmąjį etapą: su žygio dalyviais įveikti pirmosios dienos tikslą – kelionę į Zarasus. 
„Mes tikime idėja ir norime ją įgyvendinti – kartu su visa šalimi paminėti Lietuvos tūkstantmetį, stiprinti visuomenės istorinę ir politinę savimonę, puoselėti šalies ir krašto įvaizdį. Mūsų tikslas – atstovauti Rokiškio kraštui su miesto vėliava. Lietuvos tūkstantmečio vardo minėjimo projektas „Tūkstantmečio žygis dviračiais aplik Lietuvą “ – unikali proga ne tik vienyti tautą, bet ir garsinti Rokiškio kraštą. Dviračių žygis mums yra galimybė pajusti, kad visi mes esame viena Lietuva“, – sakė A.Šablinskas. 

Agnė Puteikytė

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie