Tomo Kazulėno asmenukė su žmona Laura ir sūneliu Adomu prie jūros. Asmeninio archyvo nuotr.
Tomo Kazulėno asmenukė su žmona Laura ir sūneliu Adomu prie jūros. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Kraštietis Tomas Kazulėnas šiuo metu – egzotiškajame Taivane. Apie tai, ką jis ten veikia, kaip sekasi adaptuotis ne tik prie pakitusio laiko, bet ir prie egzotiškų papročių, skirtingo gyvenimo būdo, su T. KAZULĖNU kalbėjosi korespondentė Lina DŪDAITĖ.

 

– Kaip rokiškėnas kraštietis atsidūrė taip toli nuo gimtosios šalies, egzotiškajame Taivane? Kodėl būtent šitoje šalyje pasirinkote darbinę praktiką ir kiek laiko ten būsite?

– Gyvenime nuolat ieškau iššūkių ir įvairių galimybių, todėl atsiradus progai nutariau išmėginti save ir išvykti į stažuotę Taivane. Pasirinkimą lėmė tai, jog jau turėjome darbo santykių su šia valstybe, o susisiekęs su Taivano fondu demokratijai (Taiwan Foundation for democracy), kuris priklauso Taivano užsienio reikalų ministerijai, supratau, kad turėsiu puikią galimybę iš arčiau susipažinti su šia šalimi. Kitas svarbus aspektas, lėmęs mano pasirinkimą, yra tai, kad mūsų valstybes sieja daug panašių dalykų: abi šalys patyrė totalitarinės ideologijos, komunizmo iššūkį,

abi beveik tuo pačiu metu, prieš ketvirtį amžiaus, sukūrė pilnavertes demokratijas. Todėl vieni iš kitų galime daug ko išmokti. Lyginti Lietuvos ir Taivano demokratizacijos pasiekimus – vienas iš mano tiriamojo darbo aspektų.

Pajutau, jog noriu naujos darbinės patirties, naujų žinių, naujų galimybių. Todėl praėjusią žiemą visą savo laisvą laiką skyriau tiriamojo darbo paraiškai pildyti. Siekdamas šio tikslo įdėjau nemažai darbo ir apsidžiaugiau gavęs jų pasiūlymą atvykti. Ilgai nedvejojęs nutariau šia galimybe pasinaudoti ir štai aš jau mėnuo Taivane. Mano stažuotė čia truks tris mėnesius, o jos pabaigoje turėsiu specialiai komisijai pristatyti savo tiriamąjį darbą.

Apskritai šiuo metu pasaulyje yra begalė galimybių, kuriomis galime pasinaudoti. Tik reikia įdėti darbo ir pastangų. Daug panašių į minėtą fondą organizacijų Vašingtone, Briuselyje ir kitur gali pasiūlyti mokslinių ir kitokio pobūdžio stažuočių, stipendijų. Tereikia pasidomėti.

 

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Lina DŪDAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: