Įsikibus į tėčio ranką eiti per gyvenimą saugiau. N.Byčkovskio nuotr.
Įsikibus į tėčio ranką eiti per gyvenimą saugiau. N.Byčkovskio nuotr.

Tėvo dienos išvakarėse apie vaikų auklėjimo paslaptis, skirtingas patirtis, berniukų ir mergaičių auklėjimo subtilybes, žvejybą, asmeninius pavyzdžius, bausmes, išklausymą ir kitus svarbiausius dalykus kalbėjome su keturiais Rokiškio vyrais. Stasys Mekšėnas užaugino tris sūnus, Algis Bagdonas – tris dukras, dviejų sūnų tėtis Giedrius Viduolis visoje Lietuvoje žinomas kaip „tata“, o vienturtės Vitos užtarėją Gintarą Girštautą „tėveliu“ šaukia ne viena dešimtis Skemų socialinės globos namų žmonių…

 

Tėvo meilę patyrė tik vaikystėje

Rokiškėnas Stasys Mekšėnas, 56 metų inžinierius, verslininkas ir sporto entuziastas, su žmona Rasa užaugino tris sūnus ir prisipažįsta esąs laimingas tėvas.

Pamena tik epizodiškai
Pats S.Mekšėnas tėvo meilę patyrė vos iki penkerių – tėčiui netikėtai sustojo širdis. S.Mekšėnas jį prisimena tik epizodiškai. Buvo brigadininkas, namo parjodavo arkliu ir sūnui leisdavo pajodinėt. Ir sėją laukuose prisimena: kai už pušyno ieškojo tėčio pakviesti valgyt. Prisimena ir liūdesį – tėčio laidotuves. Kovo pabaigoje. „Buvo gal 27 laipsniai šalčio, vežė mane tokiame važyje, suspaustas buvau“, – prisiminė pašnekovas. 
Kai tėtis mirė, Stasys turėjo viską dirbti – pradedant žemės darbais baigiant ravėjimu, nes buvo vyriausias iš vaikų. „Aišku, gyvenime turėjo įtakos tai, kad užaugau be tėvo. Kažkoks trūkumas, iš dūšios kalbant, visą gyvenimą nenusakomas gailestis“, – neslepia S.Mekšėnas, viešumoje niekuomet nestokojantis geros nuotaikos. 

 

Svarbu, kad dukros būtų laimingos
Tris žavingas dukras – 26-erių Mildą, 24-erių Ramintą ir 17-metę Godą – turintis muzikantas, Choreografijos mokyklos mokytojas Algis Bagdonas apie sūnų pasvajodavo nebent tuomet, kai dar nebuvo vedęs. Kai viena po kitos gimė gražios ir sveikos dukros, pašnekovui nebuvo laiko galvoti apie ką nors kita. „Man atrodo, kiek galėjau, tiek padėjau“, – sako klausiamas, ar padėjo žmonai plauti mažylių vystyklus ir sūpuoti. Jis prisipažino nebuvęs idealus tėvas, kuris kartu su mama nemiega naktį.

 

Gaila laiko, kurio nepraleido su vaikais

Žinomas komikas, „Ambrozijos“ humoristas ir televizijos veidas Giedrius Viduolis, šaukiamas „tata“, visuomet atsigręžia. Šis vardas tapo norma. Jis atsirado dar dirbant LNK laidoje „Nosis“, kai juokaudami galvojo personažams pavadinimus. „Tata“ prie Giedriaus taip ir prilipo. Jo pašnekovas nesikrato. Juk ne kvailiu ar kitu žeminančiu vardu šaukia…

 

Gyventojai šaukia „tėveliu“

Prieš kelias dienas suėjo 24 metai, kai Skemų socialinės globos namams vadovauja Gintaras Girštautas. Jis atsakingas už 375 čia gyvenančius sudėtingų likimų žmones, žino visų vardus, ne vieno ir ligos istoriją gerai įsiminęs. Yra daug tokių, kurie Gintarą šaukia tėveliu, o bent penkiolika jų kasdien pas direktorių ateina pasipasakoti savo rūpesčių ir bėdų. Apie tai, kad „daktarai blogai prižiūri“, „valgyt prastai duoda“, „rūbai nepatinka“, o „giminaičiai nerašo ir neskambina“.    

 

Daugiau šeštadienio „Gimtajame…“ 

Reda MILAKNIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie