Apylinkės teismo pirmininkė Nijolė BRAŽIŪNIENĖ.
Apylinkės teismo pirmininkė Nijolė BRAŽIŪNIENĖ.

Teismų reformos, žemi jų reitingai, nesiliaujantys kaltinimai dėl teismų sistemos uždarumo, diskusijos dėl būtinybės dalyvauti visuomenės atstovams vykdant teisingumą, artimiausi pasikeitimai Rokiškio rajono apylinkės teisme – tai vis „Gimtojo Rokiškio“ skaitytojams rūpimi klausimai, kuriuos pateikėme rajono Apylinkės teismo pirmininkei Nijolei BRAŽIŪNIENEI, puslapio „Aktualus klausimas“ viešniai.  

– Teismų įstatymas teisėju leidžia dirbti  iki 65 metų, o pirmininko kadencija – penkeri metai su galimybe likti antrai penkerių metų kadencijai. Šalies Prezidentė žada teismų vadovų rotaciją. Kaip tai vertinate?

– Ilgiau nei dešimt metų įstaigai vadovavęs asmuo  turi ir pliusų, ir minusų. Per dešimtmetį  tarnyba gali virsti rutina. Tačiau penkeri metai – labai nedidelis laikotarpis įstaigos vadovui. Pirmais metais susipažįsti su darbu,  o per  paskutiniuosius gali kilti  pagunda nebesistengti: postą juk vis tiek teks palikti. Aš – už rotaciją ne dėl rotacijos: jeigu yra iš ko rinktis, yra geresnis kandidatas už esamą pirmininką, tuomet vadovą būtina keisti.

– Ar tiesa, kad liepą paliksite pirmininkės pareigas?

– Tiesa. Liepos 12-ąją baigiasi mano penkerių metų kadencija, ir Prezidentūroje jau rengiami atleidimo dokumentai. Iš ten gavau žinią, kad Prezidentė mano darbui priekaištų neturi, bet vien dėl to savo pozicijos rotacijos atžvilgiu ji nekeis…

 

 

Visas straipsnis šeštadienio “Gimtajame…” 

Aldona MINKEVIČIENĖ

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments