Medžioklis Aurelijus Meilus nukovė įspūdingų
Medžioklis Aurelijus Meilus nukovė įspūdingų

Nors didysis 2010-2011 metų medžioklės sezonas oficialiai prasidėjo spalio 15 d., dalis rajono medžiotojų klubų tik šį šeštadienį pradeda medžioklę su varovais. Rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Antanas Slesariūnas sako, jog medžioklė su varovais įsibėgėja nukritus medžių lapams, stipriau pašalus ar iškritus pirmajam sniegui.

Išbaidytų šauti negalima
Per 2010-2011 m. medžioklės sezoną rajone nušauta 340 šernų, 220 bebrų, 160 stirnų, 12 elnių, 36 lapės ir 6 briedžiai. Medžioklės su varovais metu draudžiama šauti elnių, briedžių ir stirninų patinus. Draugijos medžioklės žinovas Gytis Andriuškevičius sakė, jog šis draudimas galioja todėl, kad varovų išbaidytas žvėris bėga greitai, ir jį pastebėjusiam medžiokliui sunku įvertinti ragų kokybę. Todėl raguotus patinus leidžiama šauti tik tykojant.
Šį rudenį Žiobiškio visuomeninės organizacijos medžioklis Aurelijus Meilus nukovė įspūdingų, medalio vertų ragų briedį. „Alsetos“ klubo medžiotojo Tomo Davainio rudens trofėjus – elnio ragai, taip pat pretenduojantys į medalį. Pasisekė ir  kitam šio bei „Sakalo“ klubų medžiotojams Antanui Ališauskui jaunesniajam ir Jonui Smalinskui, sumedžiojusiems  įspūdingų ragų elnius.

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“

Aldona Minkevičienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie