Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Iš savivaldybių gautais antradienio duomenimis, švietimo darbuotojų streikas vyksta 15 šalies savivaldybių, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija. Streikuoja 30 švietimo įstaigų: 21 bendrojo ugdymo, 7 ikimokyklinio ugdymo ir 2 neformaliojo vaikų švietimo.

Iš viso streikuoja 543 pedagoginiai darbuotojai – mažiau nei pusė (apie 45,6 proc.) visų streikuojančiose įstaigose dirbančių pedagogų.

Pedagogams streikuojant už mokinių saugumą atsako streiko komiteto nariai ir mokyklos vadovai. Tai nustato Darbo kodeksas.

Jungtinė Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovybė Švietimo ir mokslo ministerijai pateikė 6 reikalavimus, kuriuos reikalauta įvykdyti dar šiemet: atkurti iki 2009 m. buvusį mokinių krepšelį nuo 3348 iki 3774 litų, taip pat atkurti buvusį bazinės mėnesinės algos (BMA) dydį nuo 122 iki 128 litų. Ikimokyklinio ugdymo pedagogams algas reikalaujama prilyginti mokytojų atlyginimams, sudaryti kolektyvinę darbo sutartį ir iki 2015 m. rugsėjo 1 d. sudaryti palankias sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų. Taip pat prašoma sumažinti mokinių skaičių klasėse.

Anot Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko, streikas gali tęsti 1-2 savaitės.

Eltos inform.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie