Ar sujungus dvi mokyklas išliks J.Tumo–Vaižganto vardas
Redakcijos archyvo nuotr.

Švietimo reforma toliau kelia aistras. Pastarosiomis dienomis netyla kalbos apie tai, kokiais būdais „Romuvos“ gimnazija bus sujungta su Juozo Tumo-Vaižganto vidurine mokykla. Nesulaukę motyvuotų specialistų paaiškinimų tėvai baiminasi, kad vyresniųjų klasių vaikams iš mikrorajono teks vaikščiot į senamiestį, o „Romuvos“ bendruomenei skaudu, kad daug metų puoselėto jų vardo gali nebelikti.

 

Sujungs
Rajono švietimo įstaigų 2012-2015 m. pertvarkos plane numatyta, kad šių metų liepą “Romuvos” gimnazija bei J.Tumo-Vaižganto vidurinė mokykla bus sujungtos. Naujas darinys taps J.Tumo-Vaižganto gimnazija.
“Romuvos” moksleivių tėvai, nepanorę viešinti savo pavardžių, nerimauja, kad jų vaikams teks mokytis nebe mikrorajone, o senamiestyje: jiems niekas nesiima paaiškinti, kodėl esant pertvarkos planui vis tiek išgrynintos “Romuvos” gimnazijos 9-12 klasės. Kas gi mokysis “Romuvoje”, kas jai vadovaus, – netyla abejonės.
Ir pedagogai, ir tėvai piktinasi košę užvirusia Rokiškio valdžia, jau 10-metį neįstengiančia baigti švietimo reformos ir deramai išaiškinti, kas laukia moksleivių bei visos švietimo bendruomenės.
Pasipiktinimų negirdėjo
Rajono vicemeras Egidijus Vilimas “Gimtajam Rokiškiui” sakė, jog dar 2009 m. rajono taryba nusprendė sujungti “Romuvą” bei J.Tumo-Vaižganto vidurinę ir naują įstaigą pavadinti J.Tumo-Vaižganto gimnazija.
“Tuomet negirdėjau nė vieno pasipiktinimo žodžio”, – teigė p. Vilimas. Jis akcentavo, jog šiomis dienomis savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis pedagogų bendruomenei pristatė tą patį priimtą sprendimą.
Tiesa, jis dar kartą bus svarstomas vasario mėnesio rajono tarybos posėdyje. “Niekas nesikeičia. Kuo daugiau komentuosiu, tuo daugiau bus emocijų. Dabar šiuo klausimu dirba savivaldybės administracija bei Švietimo skyrius”, – sakė p. Vilimas. Jis pridūrė, kad panaikinus J.Tumo-Vaižganto vardą kiltų baisus skandalas. Jo nuomone, tokio siūlymo nederėtų net svarstyti.

 

Nėra pagrindo
Švietimo skyriaus vedėjas A.Laužadis pakartojo vicemero E.Vilimo žodžius. “Vadovaujamasi 2009 m. rajono tarybos sprendimu. Nepakeistas nė vienas jo sakinys”, – sakė jis.
Triukšmas, anot p. Laužadžio, kilo baiminantis, kad mikrorajone sumažės klasių komplektų.
“Klasių sumažės nebent dėl mažėjančio gimstamumo. Įgyvendinus minėtą tarybos sprendimą moksleiviai, gyvenantys mikrorajone, ir toliau mokysis “Romuvos” pastate, o gyvenantys senamiestyje – J.Tumo-Vaižganto gimnazijoje”, – sakė p. Laužadis.

 

Personalijos nerūpi
Kas vadovaus būsimai J.Tumo-Vaižganto gimnazijai, įsikūrusiai dviejuose pastatuose? Švietimo skyriaus vedėjas A.Laužadis sakė, jog šis klausimas kol kas nesprendžiamas.
“Tai – ne asmenybių, o mokyklų tinklo optimizavimo planas. Jei pradėsime gilintis į personalijas, jokio sprendimo nepriimsime”, – sakė skyriaus vedėjas.

 

Susitiko su bendruomene
“Romuvos” gimnazijos direktorius Gediminas Matiekus “Gimtajam…” teigė: “Gimnazija sudarė darbo grupę, atstovausiančią bendruomenės interesams. Parašėme prašymą Švietimo skyriui susitikti su pertvarkos plano rengėjais, o skyriaus specialistai bei politikai pageidavo susitikti su bendruomene.”
Susitikimas įvyko “Romuvoje”. Į jį susirinko nemažai žmonių, buvo pareikšta įvairių nuomonių. Diskusijos įsiplieskė ir dėl būsimo gimnazijos vardo, ir dėl reorganizacijos eigos, ir dėl klasių komplektavimo. Tėvams kilo klausimų, kur jų vaikai mokysis baigę J.Tūbelio gimnaziją: nuo 2012 m. ji taps progimnazija.
“Buvo įvairių pasisakymų, kai kas galbūt karščiavosi. Politikai išklausė visų nuomones. Jie teigė, kad diskusija mokyklų sujungimo klausimu dar nėra baigta. Kitą savaitę vyks derybinių grupių susitikimas”, – sakė p. Matiekus.
Direktorius supranta tėvų bei mokytojų norą dalyvauti priimant svarbius sprendimus. Juolab kad susitikime, anot jo, nė į vieną klausimą nesulaukta aiškaus atsakymo.

 

Kiti niuansai
Yra ir daugiau rajono švietimo įstaigų pertvarkos niuansų.
Jei rajono taryba pritars, į “Romuvos” gimnazijos pastatą bus įkelta Rokiškio jaunimo mokykla.
“Prieš kelerius metus jau buvo toks planas. Tačiau tuomet surinkome apie 3000 parašų prieš Jaunimo mokyklos įkėlimą į “Romuvos” pastatą. Į bendruomenės nuomonę tąkart buvo atsižvelgta, o dabar šį sumanymą vėl bandoma įgyvendinti”, – stebėjosi p. Matiekus.
Abejonių jam kelia ir “Romuvos” bei J.Tumo-Vaižganto vidurinės sujungimo būdas.
“Mėginsime jungtis. Tačiau nebeliks nei “Romuvos” pavadinimo, nei adreso. Jei J.Tumo-Vaižganto vardas yra labai brangus, reikia ieškoti kompromisų. Galbūt neverta stengtis išsaugoti vieno jungiamų įstaigų pavadinimo”, – sakė p. Matiekus. Jo žodžiais, neteisinga J.Tumo-Vaižganto vidurinę perorganizuoti į gimnaziją, o “Romuvą” – tarsi numarinti.

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: