Juodupės gimnazijos mokytojai susitiko su rajono švietimo lyderiais.
Juodupės gimnazijos mokytojai susitiko su rajono švietimo lyderiais.

Pranešama, kad vasario 21 d. nacionaliniame mokytojų streike iš 1300 Lietuvos mokymo įstaigų dalyvavo maždaug 300. Tarp jų – ir dalis Rokiškio rajono mokyklų: Juodupės, Obelių, „Romuvos“ gimnazijos, Juozo Tumo–Vaižganto, Juozo Otto Širvydo vidurinės, Panemunėlio pagrindinė, Jaunimo ir Rokiškio pradinė.  

Prasčiausia padėtis
Nacionaliniu protestu mokytojai reikalavo peržiūrėti mokinio krepšelio metodiką, pasisakė prieš naują pedagogų kvalifikacijos ir atestacijos programą ir reikalavo įteisinti 18 kontaktinių valandų darbo krūvį.
Streikas Rokiškio rajone vyko nuo 8 iki 10 val.
Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Erikas Gaigalas ir savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis lankėsi Juodupės gimnazijoje ir bendravo su streikuojančiais mokytojais.
Ši mokykla vizitui pasirinkta todėl, kad jos finansinė padėtis prasčiausia rajone: stinga pinigų maždaug pusantro mėnesio pedagogų atlyginimams. Taupymo priemonės čia – vienos drastiškiausių tarp rajono švietimo įstaigų, o algos už gruodį mokytojams, ko gero, vieninteliams rajone, išmokėtos tik metų pradžioje.   

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: