A.Janušonio piešinys.
A.Janušonio piešinys.

Nesutarimų krečiami Obelių vaikų globos namai vakar  liko be vadovo. Smurtu prieš pavaldinę ir kitais darbo pažeidimais įtariamas direktorius Valdas Nauburaitis pasitraukė iš pareigų: taip jis nusprendė po pokalbio su ministerijos pareigūnais. Darbą globos namuose paliko ir direktoriaus žmona.

Aistros prasiveržė

Obelių vaikų globos namus sukrėtę konfliktai į viešumą išlindo šių metų pradžioje: šios įstaigos steigėja – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – ėmėsi tirti  globos namų sekretorės Onutės Venediktovienės skundą. Ši darbuotoja  direktorių  kaltino smurtu. 

Apie įkaitusią atmosferą globos namuose „Gimtasis Rokiškis“ rašė sausio viduryje. Tada ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Lina Bušinskaitė patvirtino,  kad, be smurto, skunde nurodyti ir kiti galimi pažeidimai: specialiais ženklais nepažymėtas tarnybinis transportas, nors toks ženklinimas  privalomas viešųjų institucijų ir įstaigų transportui; įstaigoje neskelbiami darbo grafikai, kaip numatyta teisės aktuose.

Ministerijos atstovė informavo,  kad dėl globos namų direktoriaus veiklos gauta daug skundų , o dėl šios įstaigos darbuotojų nepalankių santykių ministerijai nusiuntė raštą ir rajono savivaldybės vadovai, į kuriuos pagalbos kreipėsi Obelių globos namų darbuotojai.

Gausybėje skundų direktorius kaltintas „kulto“ diktatūra. Juose taip pat nurodyta, kad įstaigoje nepaisoma kitų nuomonės, profsąjungos nariais tampa vadovui „neparankiais“,  abejotinai vykdomas etatų mažinimas. 
Apie įkaitusius santykius su Vaikų globos namų vadovu  darbuotojai žurnalistams nedrįsto atvirauti, sakė bijantys prarasti  darbą.

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“

Aldona Minkevičienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie