Šilti ir jaukūs I.Butkevičiūtės kūriniai. Asmeninio albumo nuotr.
Šilti ir jaukūs I.Butkevičiūtės kūriniai. Asmeninio albumo nuotr.

Sausio 26 d. Rokiškio kultūros centre vyks skrebinimo kursai. Juos ves biržietė Ingrida Butkevičiūtė. Į kursus kviečiami visi norintieji.

Kas tas skrebinimas?
„Gal kai kam yra girdėtas žodžio “skrebinimas“ angliškas pradmuo – scrapbooking‘as. Tai – nuotraukų ar jų albumų dekoravimo būdas, jas puošiant, aprašant ir taip įamžinant savo ar šeimos istoriją, atsiminimus, susijusius su svarbiais įvykiais, brangiomis akimirkomis. Skrebinimas – tartum iliustruotas dienoraštis. Jam galima naudoti brangius ir reikšmingus akcentus bei simbolius. Pavyzdžiui, teatro, koncerto bilietus, svarbius įvykius menančias detales: džiovintas gėles, brangų laišką, vaikišką piešinį ir pan.“, – paaiškino p. Butkevičiūtė.
Pašnekovė pastebėjo, jog vis daugiau žmonių atsigręžia į nuostabų rankdarbių pasaulį, mielai prisimena senuosius rankdarbius: mezgimą, nėrimą, siuvinėjimą, ištroškę naujų grožio išraiškų, stačia galva neria į primirštas ar negirdėtas veiklas. „Iš tikro niekas naujų dviračių neišrado, tiesiog žmonės, ko gero, persisotino pigiais niekučiais – šaltais, nejaukiais, be vidinės šilumos ir subtilumo. Norisi kažko savito, išskirtinio, individualaus ir originalaus“, – svarstė p. Butkevičiūtė.

Visiems prieinama
Rankdarbių pasiūla, literatūros pasirinkimas ir kursų gausa šiuo metu tikrai nemenka. I.Butkevičiūtės teigimu, visagalis internetas suteikė puikias galimybes net ir nedideles pajamas turintiems žmonėms: visokiausių smulkmenėlių, reikalingų darbams, galima greitai ir už priimtiną kainą užsisakyti net neiškeliant kojos iš namų.  
Kursų organizatorė įsitikinusi, kad skrebinimas – nuostabi rankdarbių rūšis, kurią galima naudoti ne tik fotoalbumams kurti.

Daugiau šeštadienio „Gimtajame…“

Reda MILAKNIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie