Pagulbio atlaiduose mūsų kraštiečiui Alfonsui Keliuočiui atminti dalyvavo daug rokiškėnų.
Pagulbio atlaiduose mūsų kraštiečiui Alfonsui Keliuočiui atminti dalyvavo daug rokiškėnų.

Praėjusį savaitgalį Pagulbio kaime (Molėtų r.) vykę poezijos skaitymai buvo skirti mūsų kraštiečiui Alfonsui Keliuočiui atminti. Šventės svečiai, susirinkę ypatingoje aplinkoje, klausėsi poezijos ir muzikos. Didžiulis kluonas, svirnas, pirtis su viduje augančia obelimi ir beveik šimtmečio istoriją menantys medžiai jiems tarsi pritarė…

Duktė – tėvui
„Nuskambėjusi daina ar poezijos posmas prilygsta vaikystės lopšinei, kurią jau buvai pamiršęs, nes kitas dainas dainavai ir kitus šokius šokai. Bet ateina ta diena, kai sugrįžta kvapai, balsai, šviesos, ir tu vėl tampi vaiku. Vėl gali džiaugtis, mylėti ir verkti. Gali liesti žemę, medį, žmogų, gali būti savimi. Taip būna Pagulby. Atvažiuokit. Tikrai pajusit tai, ką buvot pamiršę“, – prieš septintąjį kartą rengiamus atlaidus kalbėjo šventės šeimininkas, muzikuojantis verslininkas iš Anykščių Kazimieras Jakutis.
Šventė prasidėjo sename autentiškame klojime, kurio skylėtas stogas priminė žvaigždėtą dangų. Laikomasi tradicijos kasmet pagerbti Lietuvai nusipelniusį kūrėją. Šiemet iškilmės buvo skirtos mūsų kraštiečio A.Keliuočio 100 metų jubiliejui. Į vaikystę visus grąžino rokiškėnės gitaristės Vilijos Urbonienės šiai šventei sukurta daina „Eglelės lopšinė“ pagal to paties pavadinimo A.Keliuočio eilėraštį. Įtaigiai ir jaudinančiai senajame kluone skambėjo poeto jauniausios dukters Aušros Keliuotytės, Kauno dramos teatro aktorės, skaitomi tėvo eilėraščiai.

Visas straipsnis antradienio „Gimtajame…“

Dalia ZIBOLIENĖ

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie