Savaitę Kretoje poilsiavęs Seimo narys Algis Kazulėnas nesijaučia nusikaltęs savo rinkėjams. Autorės nuotr.
Savaitę Kretoje poilsiavęs Seimo narys Algis Kazulėnas nesijaučia nusikaltęs savo rinkėjams. Autorės nuotr.

Posėdžių metu Seimo narys Algis Kazulėnas ilsėjosi Kretoje. Tokiu elgesiu jis galėjo grubiai pažeisti įstatymą. Pats seimūnas nieko blogo neįžvelgia. Tikina, jog po rajono vicemero darbo, rinkimų, įtemptų Seimo posėdžių maratonų, jis užsitarnavo teisę pirmą kartą gyvenime pailsėti užsienyje.
 
Garbė su seimūnu
Ne pirmus metus rajono valstybės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Katinauskas organizuoja keliones į užsienį, kviečia po darbų pailsėti ne tik savivaldybės, seniūnijų, bet ir mokyklų, medicinos įstaigų darbuotojus. Šiais metais kelionei į didžiausią  Graikijos ir penktąją pagal dydį Viduržemio jūros – Kretos salą surinko per 50 pageidaujančiųjų ją aplankyti. Tarp jų buvo ir Seimo narys Algis Kazulėnas su žmona Indra. 

 

Grįžusieji iš 7 dienų (gegužės 20-27 d.) kelionės nebuvo linkę atskleisti, ar keliavo kartu su Seimo nariu. Kelionės organizatorius J.Katinauskas juokavo, jog tai labai konfidenciali informacija. Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Rekerta tikino, jog kelionėje grožėjosi nuostabia gamta… Pečiais kraipė ir tarybos narė Rimanta Burnickienė, pasiūliusi pasiteirauti kitos tarybos narės Laimos Keraitienės. Pastaroji taip pat stengėsi išvengti tikslaus atsakymo. Keliavusieji juokavo: „Garbė eiliniui  mirtingajam kartu keliauti ir ilsėtis su seimūnu.“ 

Nesijaučia nusikaltęs
Iš Seimo tinklalapyje pateiktos informacijos sužinojome, kad A.Kazulėnas nedalyvavo gegužės 21 d. Seimo posėdyje, jis taip pat praleido Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdį. Pats Seimo narys labai nenoromis, tačiau prisipažino, jog su rokiškėnų grupe vyko į Kretą. Anot jo, sužinojęs apie kelionę, atidžiai studijavo Seimo plenarinių posėdžių grafiką. Kadangi išvykos metu Seimo posėdžių nebuvo numatyta, jis susigundė kelione. Apie išvykimą, teigė jis, informavęs frakcijos seniūną. 

A.Kazulėnas tikino, jog savaitę pailsėjęs užsienyje, nesijaučia nusikaltęs Lietuvai ar rinkėjams. Anot jo, dveji paskutinieji metai savivaldybėje vicemero poste, rinkimų maratonas bei darbas Seimas jį labai išvargino. „Reikėjo bent kiek pailsėti, nes jau važiavo stogas. Patikėkite, pirmą kartą gyvenime atostogavau užsienyje“, –  rodos, nuoširdžiai kalbėjo A.Kazulėnas. Jis tikino, jog darbas Seime ne tik įtemptas, bet ir be atostogų, todėl jis, radęs laisvesnę savaitę, nutarė pailsėti. 

Tik su valdybos leidimu
Ar turėjo teisę Seimo narys sesijos metu atostogauti užsienyje? Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas „Gimtajam…“ sakė, jog Seimo statutas numato vienintelę galimybę Seimo nariui išvykti į užsienį sesijų metu – tik gavus Seimo valdybos leidimą. „Jei žmogui nutiko kažkas labai rimto ir jam būtinos kelios laisvos nuo posėdžių dienos, jo prašymą svarsto valdyba. Jei tokio sutikimo Seimo narys negavo, vadinasi, jis išvyko savavališkai ir taip pažeidė Seimo statutą. Jei be leidimo jis praleido ir posėdį, tuomet labai grubiai pažeidė įstatymą“, – tikino A.Salamakinas. Jis teigė, kad Seimo pavasario sesija trunka nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d. Šio pavasario sesijoje jokių pakeitimų nėra, posėdžiai vyksta pagal iš anksto suplanuotą grafiką.

A.Kazulėno teiginį, jog seimūnai apskritai neturi atostogų, paneigia Konstitucinio teismo  išaiškinimas. Pagal jį Seimo nariai turi atostogauti vienu metu, t.y., tada, kai nevyksta Seimo, jo komitetų ir kitų struktūrinių padalinių posėdžiai. Seimas turi teisę įstatymu nustatyti parlamentaro kasmetinių mokamų atostogų trukmę (minimalios – 28 dienos), atostogų apmokėjimo dydį, kitas sąlygas. Pasak A.Salamakino, dažniausia seimūnai atostogauja vasarą. Tiesa, jų buvimo vieta turi būti žinoma, kad ypatingais valstybei atvejais jie būtų pasiekiami ir, reikalui esant, galėtų skubiai atvykti į Seimą.

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: