Rajono tarybos narys Vytautas Šlikas draudimą plaukioti ežere parašė neatsižvelgdamas į aplinkosauginius reikalavimus. D.Zibolienės nuotr.
Rajono tarybos narys Vytautas Šlikas draudimą plaukioti ežere parašė neatsižvelgdamas į aplinkosauginius reikalavimus. D.Zibolienės nuotr.

Rajono tarybos narys, sumanęs saugoti perinčius paukščius, uždraudė plaukioti valtimis jo nuomojamo ežero pakrantėmis. Gamtosaugininkai, žūklės žinovai abejoja draudimo teisėtumu ir įtaria savivaliavimą. 

Netrukdyti paukščiams

Gegužės viduryje rajono tarybos narys Vytautas Šlikas „Gimtajame…“ paskelbė informaciją: draudžiama paukščių perėjimo metu, kuris tęsiasi iki birželio 15-osios, plaukioti valtimis Rokiškėlių ežero pakrantėmis. „Ar vandens telkinio nuomininkas, drausdamas plaukioti ežere valtimis,   neprasilenkia su įstatymais?“ – sulaukėme rokiškėnų klausimų.

„Skelbimo nepastebėjau. Nemanau, kad reikalavimas yra teisėtas“, – „Gimtajam…“ sakė rajono Aplinkos apsaugos agentūros vyriausioji specialistė Danutė Baronienė. Uždrausti plaukioti valtimis ežere, žvejoti  mėgėjiškos žūklės priemonėmis, anot D.Baronienės, gali tik Aplinkos apsaugos ministerija. Tuo atveju, anot jos, ežero nuomininkas dokumentus būtų tvarkęs agentūroje. „Mes iš V.Šliko pareiškimo dėl draudimo plaukioti Rokiškėlių ežere nesame gavę“, – tikino D.Baronienė. Aplinkosaugininkė sakė, kad rajone dėl itin reto paukščio – juodosios žuvėdros perėjimo vietos – prieš kelerius metus Čedaso ežeras paskelbtas ornitologiniu draustiniu. Jame draudžiama bet kokia veikla, kol ežero vanduo neužšąla.

Nežinau, kas jam sušvietė

Tą patį tikino ir Medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriaus žuvininkas Bronius Mikšys. „Atrodo, jog ežero nuomininkas savavaliauja. Neįsivaizduoju, kas jam pašvietė, kad sugalvojo apriboti plaukiojimą valtimis. Jokie gamtosauginiai įstatymai Rokiškėlių ežere to nenumato“, – sakė B.Mikšys. Jis patikino, kad skelbimo laikraštyje nepastebėjęs. Anot žuvininko, saugomų ir globojamų žuvų rūšių Rokiškėlių ežere nėra, į Raudonąją knygą įrašyti paukščiai jo pakrantėse neperi, todėl nėra būtinybės ežere riboti plaukiojimą valtimis, mėgėjišką žūklę.

Ežero nuomininkas V.Šlikas „Gimtajam…“ sakė, jog dauguma žvejų neteisingai suprato sumanymą – jis draudžia plaukti valtimis į meldus, kuriuose peri gulbės, antys, kiti paukščiai. „Ėmiausi iniciatyvos siekdamas išsaugoti gyvąją gamtą. Žvejai negali drumsti paukščių ramybės“, – tikino V.Šlikas. Jis teigė, kad draudimą derino su aplinkosaugininkais, tačiau jų pavardžių neįvardijo.

Į klausimą, ar draudimas neprieštarauja gamtosauginiams reikalavimams, ežero nuomininkas atsakė labai griežtai: „Nuo kėdžių sėdimųjų nepakeliantys valdininkai nieko nesuvokia apie gyvąją gamtą. Miškininkams leidžiama per paukščių perėjimą kirsti medžius, žvejams „šukuoti“ ežerų pakrantes. Ar aš kaltas, kad šio gamtai išsaugoti būtino reikalavimo neparašė ministerijų, departamentų klerkai?“. V.Šlikas tikino, kad išduodamas leidimus žvejams informuoja apie reikalavimą neplaukti arti meldų. Iš nesilaikančiųjų šio reikalavimo, nepaisydamas jo teisėtumo, iš karto atimtų leidimus žvejoti.

Kad V.Šliko reikalavimas yra neteisėtas, patvirtino Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnysis inspektorius Dalius Drevinskas. Jis sakė, jog Rokiškėlių ežero statusas neleidžia žvejams pateikti išskirtinių reikalavimų. D.Drevinskas tvirtino, kad V.Šlikas su inspekcija draudimo nederino. 

Dalia ZIBOLIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie