Daniela birželį žada praleisti Rokiškyje ir kuo daugiau sužinoti apie vietinių žmonių gyvenimą
Daniela birželį žada praleisti Rokiškyje ir kuo daugiau sužinoti apie vietinių žmonių gyvenimą

Rokiškyje vieši žurnalistė, istorijos mokytoja, aktyvistė, kovojanti už gyvūnų teises 31-erių savanorė iš Meksikos Daniela Osorio Cabrera  Moralia. Beveik mėnesį ji žada domėtis mūsų istorija ir, kaip tarptautinė korespondentė, vėliau papasakoti apie ją Lotynų Amerikos žmonėms. Ypač Danielą domina sovietmetis – mūsų istorijos laikotarpis, kai buvome okupuoti ir gyvenome už „geležinės uždangos“. Pašnekovė jau spėjo pastebėti, kad meksikiečių žinios apie čionykštį gyvenimą gerokai skiriasi nuo realybės…

Anot Danielos, čia visai kitokia kultūra, negu ji yra pripratusi. Ją, tiesa, nelabai domina turistų pamėgtos vietos, tad keliaudama po Lietuvą, viešnia nori ne pamatyti išskirtinius objektus, bet susipažinti ir pabendrauti su vietiniais žmonėmis, įsijausti į jų kasdienybę. Lietuviškai Daniela kol kas temoka kelis žodžius: „bulba“, „labas“,  „ačiū“.   

Nors organizacija „Vive Mexiko“ moteriai siūlė važiuoti ir į Italiją arba Islandiją, tačiau Daniela nusprendė rinktis Lietuvą. Kodėl mūsų šalis jai pasirodė verčiausia dėmesio? Anot savanorės, apie Italiją, Islandiją jos tautiečiai ir taip turi žinių, o štai apie Lietuvą Meksikoje žinoma nedaug. Paprastai tik tiek, jog tai buvusi sovietinė šalis. 

Išsamiau – ketvirtadienio GR.

Reda MILAKNIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie