Saulė Kazinavičienė neteks vienos pavaduotojos. Redakcijos archyvo nuotr.
Saulė Kazinavičienė neteks vienos pavaduotojos. Redakcijos archyvo nuotr.

Šią savaitę vykusiame konkurse Senamiesčio pradinės mokyklos direktoriaus vietai užimti iš dviejų kandidačių moterų
nugalėjo šios mokyklos pradinių klasių mokytoja Saulė Kazinavičienė. Ji priklauso Liberalų ir centro sąjungai, Rokiškio krašto turizmo draugijai, kartu su vyru verslininku Algirdu augina dvyliktokę Eglę, jau treji metai yra rajono pradinių klasių mokytojų metodinės tarybos pirmininkė, nenustojanti stebinti veiklumu ir kūrybiškomis
iniciatyvomis…

Laimėjo patirtis
Konkurse taip pat dalyvavo Olia Samėnienė – tos pačios mokyklos pradinių klasių mokytoja. „Manau draugę pralenkiau todėl, kad turiu didesnę patirtį dalyvauti tokiuose konkursuose“, – sakė p. Saulė. Ji priminė, kad išsiilgusi naujos veiklos, dalyvavo konkursuose jaunimo reikalų koordinatoriaus, o prieš septynerius metus – tos pačios Senamiesčio pradinės vadovo vietai užimti.

Buvo sunku rinktis
tarp muzikos ir dailės
Kalbėdama apie tai, kaip jaunystėje rinkosi profesiją, konkurso laimėtoja sakė, jog dar pradinėse klasėse, beje, kaip ir daugelis dabartinių mokinukių, svajojo būti mokytoja. Ji lankė muzikos mokyklą, labai mėgo piešti bei gaminti visokius darbelius.
Šie pomėgiai Saulei ir šiandien nesvetimi: jos iniciatyva jau kelerius metus organizuojamos mokytojų ir mokinių kūrybos parodos.
Naujoji mokyklos vadovė gimusi po Žuvų ženklu. Gal todėl, sakė, baigus mokyklą buvo sunku apsispręsti, kur „plaukti“: muzika ar dailė? Pradinių klasių mokytojo darbe visa tai reikalinga. „Nusprendžiau: stosiu į Šiaulių pedagoginį institutą“, – pasakojo p. Kazinavičienė.
Studijuodama ji įsitikino, kad jai patinka dirbti su vaikais, perteikti jiems savo žinias, stebėti, kaip jie tobulėja. „Studentų praktikos metu jaučiau didžiulį vidinį džiaugsmą mokydama vaikus“, – prisipažino p. Saulė. Ji mano, kad pats gyvenimas ją atvedė į kelią, kuriuo dabar eina.

Pats darbas – kūryba
Mokytojo darbas, jos žodžiais, – kūryba. „Tai pareikalauja viso tavęs ir kiekvieną kartą kitaip. Regis, jau pradedi galvoti, kad kažką išmanai, kad bus paprasčiau, bet ir vėl viskas iš pradžių, tarsi pradėtum mokytis vaikščioti. Mokytojo darbe tobulėjimui nėra ribų“, – svarstė S.Kazinavičienė.
Naujoji mokyklos direktorė laikosi nuostatos, kad mokytis niekada nevėlu. Būtent todėl baigė ir Klaipėdos universiteto švietimo vadybos magistrantūros studijas. Mokslai, sakė, suteikė jėgų dalyvauti konkurse, o bandymas buvo sėkmingas.

Viltingos nuotaikos,
išgelbėtas etatas
Tačiau direktorės pareigų konkurso laimėtoja nesureikšmina. Jos teigimu, tai – tik dar didesnė atsakomybė. Ne vienerius metus šioje mokykloje dirbanti p. Saulė gyrė savo kolektyvą, sakė, ją žavi mokytojų paprastumas, šiltumas, ramus bendravimas su vaikais, puikiai organizuotos pamokos, įdomi popamokinė veikla ir būrelių įvairovė, jauki aplinka, kuri dar gražės po mokyklos renovacijos, planuojamos rudenį.
Klausiama apie artimiausius planus direktorė sakė, jog šiandien svarbu telkti mokyklos bendruomenę bendrai įstaigos veiklos strategijai kurti, įvaizdžiui stiprinti. „Ir toliau visi kartu bandysime telkti žmogiškuosius resursus, pritraukti lėšų akcijomis, projektine veikla, rėmėjų pagalba“, – teigė S.Kazinavičienė.
Apie mažėjantį vaikų skaičių ji nenusiteikusi kalbėti: mano, reikia gyventi viltingomis nuotaikomis. Užėmusi direktorės vietą ji išgelbėjo pradinių klasių mokytojo etatą. Sumažėjus vienu klasių komplektu buvo gautas pranešimas apie etatų mažinimą, tačiau dabar vėl dirbs visas kolektyvas.

Reda MILAKNIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie