Su Rokiškio vaikais dirbo jaunieji kino režisieriai Dovilė Šarutytė ir Tomas Smulkis. J. Kačerausko nuotr.
Su Rokiškio vaikais dirbo jaunieji kino režisieriai Dovilė Šarutytė ir Tomas Smulkis. J. Kačerausko nuotr.

Rugpjūčio 20-22 dienomis Rokiškio moksleiviai dalyvavo kino meno populiarinimo edukacinėje programoje „Kino pamokos Rokiškyje 2013“. Kurti scenarijų, piešti kadruotes, filmuoti, vaidinti vaikai mokėsi su jaunais režisieriais Dovile Šarutyte ir Tomu Smulkiu.

Nėra kino be motyvacijos
Kino režisierius T. Smulkis pastaruosius trejus metus rengia kino edukacines programas visoje Lietuvoje. Trumpametražį filmą režisierius kūrė ir su 9–11 metų rokiškėnais. Anot režisieriaus, dirbti su mažaisiais kino statytojais buvo labai smagu.
„Tai ne pirmas kartas, kai aš dirbu su tokio amžiaus vaikais. Tai labiau žaidimas nei  tikras darbas. Filmuotis keletą valandų vaikams buvo gana sudėtinga, reikėjo išmokti naujos teorijos, naujų terminų, tačiau jie džiaugiasi savo rezultatu“, – kalbėjo T. Smulkis.
Jaunojo režisieriaus kolegė D. Šarutytė dirbo su vyresniais – 12-15 metų -vaikais. Pasak režisierės, jai svarbesnis yra ne rezultatas, o pats procesas. „Pasiekti gerą rezultatą yra labai sunku, o ypač – per tris dienas“, – sakė režisierė.
Jaunuosius kino mokytojus džiugino Rokiškio vaikų motyvacija, noras kurti. „Vaikai, kurie atėjo pas mus, jau iš anksto žinojo, kuo užsiims. Jie neslėpė džiaugsmo, noro kitais metais ir vėl pasinerti į kino kūrimo paslaptis“, – sakė T. Smulkis. Pasak kino režisieriaus, filmų kūrėjams vieni pagrindinių kriterijų yra darbštumas ir tikėjimas tuo, kas daroma.
„Atkaklumas ir užsispyrimas taip pat vaidina didelį vaidmenį rimtai kuriant filmus, kaip, beje,  ir bet kurioje gyvenimo srityje: jei nori, tikrai pasieksi“, – kolegą papildė režisierė D. Šarutytė.
Kino kūrėjų mokyklėlė rinkos Salose (Kamajų sen.) ir kūrybingoje dvaro aplinkoje suko savo filmus.

Daugiau šeštadienio GR

Justas KAČERAUSKAS

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments