Svečiai iš Rumunijos lankėsi Krašto muziejuje. D.Zibolienės nuotr.
Svečiai iš Rumunijos lankėsi Krašto muziejuje. D.Zibolienės nuotr.

Balandžio 23-iąją Rokiškyje lankėsi Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Danas Adrianas Balanesku. Vizito metu jį lydėjo ambasados darbuotojai – patarėja ekonomikos klausimais Ana Marija David ir vertėja Lucia Bartkienė.

Ambasadoriaus kelionės į Rokiškį tikslas – pažinti mūsų kraštą ir užmegzti draugystę su juo. Svečias su rajono meru Vytautu Viliu bei savivaldybės specialistais aptarė bendradarbiavimo kryptis bei galimybes. Ambasadorius tikisi, jog ateityje Rokiškis galėtų bendradarbiauti su panašaus dydžio Rumunijos miestu.
D.A.Balanesku teigimu, jo vizitas į Rokiškį neatsitiktinis: mūsų kraštus vienija Livija Majoresku (1863-1946), garsaus rumunų politiko ir literato Tito Livijaus Majoresku (1840-1917) dukra. Ilzenbergo dvaro savininkas Eugenijus Dimša (1853-1918), baigęs studijas Aukštojoje kelių ir komunikacijos mokykloje Peterburge, viešėjo pas savo pusseserę Liudviką Dimšaitę Vokietijoje. Čia jis susipažino su dešimčia metų jaunesne L.Majoresku. 1892 m. rumunė ir lietuvis susituokė. Mūsų krašte L.Majoresku praleido beveik 40 metų.
Delegacijos nariams labai patiko Rokiškio dvaras, ypač meškos iškamša, kuri atvežta būtent iš Ilzenbergo dvaro.
Svečiai taip pat užsuko į UAB „Ivabaltė“, kur kalbos sukosi apie bendradarbiavimą verslo srityse.

GR inform.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie