Naująjį merą Antaną Vagonį (kairėje) pasveikino buvęs rajono vadovas Vytautas Vilys. A. Minkevičienės nuotr.
Naująjį merą Antaną Vagonį (kairėje) pasveikino buvęs rajono vadovas Vytautas Vilys. A. Minkevičienės nuotr.

Balandžio 10 d. rajono tarybos posėdyje sąžiningai dirbti žmonių labui prisiekė naujasis meras Antanas Vagonis ir naujoji taryba. Rokiškis pirmas Panevėžio apskrityje ir vienas pirmųjų šalyje pasitvirtino naująją rajono valdžią.

Bedievių nebuvo

Pirmąjį šios kadencijos tarybos posėdį pradėjo rajono rinkimų komisijos pirmininkė Olia Samėnienė. Ji išrinktiems tarybos nariams perskaitė priesaikos tekstą, paaiškino priesaikos procedūras. Politikams pasiūlyti du priesaikos tekstai, viename jų nebuvo prašymo „Tepadeda man Dievas“. Tarybos nariai šio teksto nepageidavo – visi 25 prašė Dievo pagalbos.

Pirmasis priesaikos pakviestas naujai išrinktas rajono meras A. Vagonis. Kiti tarybos nariai prisiekė abėcėlės tvarka. Taip jau sutapo, kad priesaikų maratoną užbaigė kadenciją baigęs meras Vytautas Vilys, nes jo pavardė tarybos narių sąraše buvo paskutinė.

Dovanų – pažadų juosta

Naująjį rajono merą sveikino politikai, kolegos, svečiai. Vienas šilčiausių sveikinimų – senjorės Bronės Kurklietienės, merui dovanojusios pačios išaustą juostą. „Nežinojau, kuriam merui ją audžiu. Į ją sudėjau mero pažadus“, – teikdama dovaną komentavo B. Kurklietienė, priminusi merui, kad žmonės juo pasitikėjo, tad jis privalo rokiškėnų nenuvilti. Naujam merui ir tarybai atsakingo darbo bei sėkmės linkėjo Vyriausybės atstovė Panevėžio apskričiai Rasa Šošic. Ji atidžiai stebėjo visą posėdį, kad nebūtų procedūrinių pažeidimų. Naujajam rajono vadovui A. Vagoniui įteiktos mero regalijos.

Po sveikinimų tarybos posėdžio vairą perėmė meras.  

Vienus atleido, kitus išrinko

Posėdyje buvo patvirtinta tai, kad nutrūksta kadenciją baigusio mero V. Vilio įgaliojimai. Jam bus išmokėtas trijų mėnesių dydžio atlyginimas dalimis per tris mėnesius, jeigu jis šiuo laikotarpiu neįsidarbins valstybės tarnyboje.

Nuo balandžio 10 d. nutrūko ir vicemero Egidijaus Vilimo įgaliojimai. Kadencijai pasibaigus iš pareigų atleisti ir savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas bei jo pavaduotojas Rimantas Velykis. Po to prasidėjo balsavimas dėl vicemero ir administracijos direktoriaus. Pagal naująją tvarką šias kandidatūras teikia meras. Kadangi kandidatai į minėtas pareigybes visiems buvo žinomi dar prieš rinkimus, teliko formalumas. Rajono meras A. Vagonis į vicemerus pasiūlė E. Vilimą, slaptu balsavimu už jį pasisakė 15 tarybos narių, priklausančių pozicijai. Prieš balsavimą tarybos narys Irmantas Tarvydis klausė, kurią rajono veiklos sritį kandidatas į vicemerus kuruos? Paaiškėjo, jog kol kas to nežino nei meras, nei vicemeras. „Gal tada tokios pareigybės iš viso nereikia?“ – suabejojo I. Tarvydis. Kandidatas į vicemerus sulaukė ir daugiau „kabliukų“ iš tarybos narių verslininkų.

Nebuvo staigmenų ir dėl direktoriaus patvirtinimo: juo tapo V. Rancevas. Tačiau jis šių pareigų eiti negalės tol, kol nebus gauta specialiųjų tarnybų pažyma, patvirtinanti, kad asmuo gali užimti šias pareigas. Tokios pažymos laukia ir direktoriaus pavaduotoju dirbęs bei šias pareigas vėl užimsiantis Rimantas Velykis.

Bus ir opozicija

Meras A. Vagonis kelis kartus per posėdį dėstė, jog yra atviras visoms partijoms, taip pat norėtų, kad taryboje nebūtų pozicijos ir opozicijos. Jam tarybos narys Zenonas Akramavičius priminė, kad trijų valdančiųjų partijų (socdemų, „darbiečių“ ir „tvarkiečių“) pozicija sudaryta dar prieš rinkimus ir postai iš anksto pasidalinti. Tad taryba be opozicijos neliks: dešimt mandatų turintys konservatoriai, Laisvės sąjunga (liberalai) ir koalicija „Už laisvę augti“ žada akylai stebėti valdančiųjų sprendimus bei savivaldybės darbą.

 

Aldona Minkevičienė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie