Rajono abiturientai renkasi savo ateitį. L. Dūdaitės nuotr.
Rajono abiturientai renkasi savo ateitį. L. Dūdaitės nuotr.

Baigėsi priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas pirmasis etapas. Kvietimų studijuoti sulaukę rajono abiturientai šią savaitę pasirašė studijų sutartis su šalies universitetais ir kolegijomis. Tie, kuriems sėkmė nenusišypsojo, iki rugpjūčio 5 d. teiks prašymus ir dalyvaus priėmimo antrajame etape. Jo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 6-ąją. 

Kaip sekėsi rokiškėnams?
Prašymus studijuoti pateikė per 38 tūkst. pretendentų. Studijuoti valstybės finansuojamose vietose pakviesta 14 tūkst. 713 būsimųjų pirmakursių, iš jų  7 tūkst. 744 – universitetuose. Savo lėšomis studijuos 17 tūkst. 858 pirmakursiai.
Šiemet Rokiškio gimnazijas ir vidurines mokyklas baigė 358 abiturientai. Tačiau studentai, kaip ir viščiukai, bus skaičiuojami rudenį. „Tikslų jų skaičių žinosime tik rugsėjį, kai iš atostogų grįš rajono mokyklų vadovai“, – sakė rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis.
„Sunku pasakyti, kiek mūsiškių moksleivių taps studentais: tiksliau žinosime tik po kelių savaičių. Tačiau susitikęs abiturientus išgirstu gerų žinių: dauguma jų džiaugiasi sėkmingai įstoję į aukštąsias mokyklas“, – sakė Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorius Gediminas Matiekus.

„Biotechnologijos – ateities specialybė“
Gediminas Dūda, Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijos abiturientas, studijuos Kauno Vytauto Didžiojo universitete biotechnologijas.
„Į savo pageidavimų sąrašą įtraukiau specialybes, susijusias su biologija. Labai ja domiuosi, biologija yra mano hobis, esu jos rajono olimpiadų prizininkas. Nesirinkau populiarių socialinių mokslų ir specialybių – teisės, ekonomikos, nes man jos paprasčiausiai nepatinka. Nemanau, kad  būtų įdomu studijuoti. Į  pirmąją vietą įrašiau mediciną, tačiau įstoti į valstybės finansuojamą vietą nepavyko, o į mokamą – nė nemėginau. Sulaukiau pakvietimo studijuoti biotechnologijas valstybės finansuojamoje vietoje…”

Daugiau šeštadienio GR

Lina DŪDAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: