Aldonos Dilienės mišką bebrai verčia ištisa kirtaviete. A.Dilienės nuotr.
Aldonos Dilienės mišką bebrai verčia ištisa kirtaviete. A.Dilienės nuotr.

  Talentingais užtvankų statytojais tituluojami bebrai dėl daromos žalos kelia vis didesnį žmonių įniršį. Pagalbos šaukiasi kaunietė, turinti mišką Kriaunų seniūnijoje: bebrai ištisa kirtaviete pavertė apie 1 ha beržyno, krūvomis suguldė per 130 beržų ir uosių. Užtvankų statytojai jau kėsinasi ir į šios moters jaunuolyną, pasodintą Nacionalinės mokėjimo agentūros paramos lėšomis. Pirmą kartą rajonas skyrė pinigų bebrų lizdavietėms naikinti: taip mėginama mažinti nevaldomai augančias šių gyvūnų šeimynas. 

 

 

 

 

Nelygios jėgos

 

 Kaunietė Aldona Dilienė dėl bebrų padarytos didelės žalos miškui bei grėsmės, jog netrukus bus patvenktas 2005 m. pasodintas jaunuolynas, raštu kreipėsi į rajono savivaldybę, Kriaunų seniūną, Medžiotojų ir žvejų draugiją bei Sartų medžiotojų klubą, kurio medžioklės plotų balanse ir yra bebrų siaubiamas  miškas.

„Prieš kelerius metus su bebrais kovoti bandėme patys. Tačiau užtvankos suręstos taip tvirtai, kad ne žmonių jėgoms jas išardyti. Gelbėjo Sartų klubas, sprogdinęs užtvankas“, – prisiminė pirmuosius kaimynystės su bebrų šeimynomis nemalonumus ponia Aldona.

 

 

 

Visas straipsnis ketvirtadienio „Gimtajame…“ 

Aldona Minkevičienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie