Norėdamas atšvęsti rinkimus Skemų pensionato gyventojas Vladimiras Butaikis (su rinkimus laimėjusios Dalios Grybauskaitės plakatu) pusdykiai pardavė kilimą Jonui Varnui. D.Zibolienės nuotr.
Norėdamas atšvęsti rinkimus Skemų pensionato gyventojas Vladimiras Butaikis (su rinkimus laimėjusios Dalios Grybauskaitės plakatu) pusdykiai pardavė kilimą Jonui Varnui. D.Zibolienės nuotr.

Sumanę atšvęsti prezidento rinkimus neįgalieji nusprendė parduoti kilimą. Jį neįtikėtinai pigiai įsigijęs pirkėjas sakė nesijaučia apgavęs neįgalų žmogų. Kilimą jis žada patiesti kambaryje, kuriame saugoma Lietuvos trispalvė, o jo sienas puošia žymiausių šalies politikų, prezidentų portretai.

Pinigų – atšvęsti rinkimus
Rinkimus atšvęsti sumanęs Skemų pensionato gyventojas Vladimiras Butaikis pinigų prasimanė pardavęs kilimą. Anot šio neįgalaus vyriškio, jis taupęs pensijos pinigus ir, talkinant socialinei darbuotojai, maždaug prieš metus už 200 Lt nusipirko kilimą. Kadangi jo kambaryje ant grindų buvo patiestas valdiškas kilimas, savąjį vyriškis suvyniojo ir išnešė į balkoną. „Labai norėjosi atšvęsti prezidento rinkimus. Juk toks svarbus įvykis! Ilgai mąsčiau, kur gauti pinigų. Pamatęs balkone gulintį kilimą pagalvojau: „Vis tiek jo nenaudoju, galiu „prastumti“, jei pavyks, žinoma. Pavyko. Už kilimą gavau 12 litų, nusipirkau du butelius alaus“, – sekmadienio įvykius atkūrė vyriškis. Vladimiras nesiryžo pats nešti kilimo iš pensionato. Tai padaryti jam padėjo draugai – Algis Masiulis ir Rimantas Mekauskas. Ilgokai vyrai klaidžiojo po aplinkinius kaimus, kol surado pirkėją.

Stebėjimo kameros
Tris vyrus, kurių vienas – su kilimu po pažastimi, žygiuojančius  pensionato kiemu, užfiksavo stebėjimo kameros. Pasak pensionato direktoriaus Gintaro Girštauto, stebėjimo kameros kainavo brangiai – už 105 tūkst. litų pensionate jų įrengta 30. Fiksuojamą vaizdą galima matyti stebėjimo pulte. Jos reikalingos: technika kartais akylesnė už žmogų. Vaizdo kamerų projektas, finansuotas iš Valstybės investicijų programos, dar nėra visiškai įgyvendintas: pensionato pastatuose, lauke ketinama įrengti garsiakalbių. 
Anot direktoriaus, šios technologijos padės kovoti ir su itin dažnai pensionate pasitaikančiomis tikromis ar melagingomis vagystėmis. „Gyventojai, sutaupę pinigų, perka televizorius, magnetolas, kilimus. Bet po kiek laiko šie daiktai dingsta iš jų kambarių“, – sakė direktorius. Anot jo, pirkinių savininkai nelinkę prisipažinti daiktus pardavę. Jie kuria istorijas apie vagis, įsibrovusius į jų kambarius. Pensionato darbuotojai neturi teisės uždrausti gyventojams elgtis su savo daiktais taip kaip nori. Stebėjimo kamerų užfiksuoti ir kelis mėnesius saugomi įrašai padės išsiaiškinti daiktų dingimo iš pensionato aplinkybes.

Keis portretus
Pensionato stebėjimo kameros padėjo operatyviai išsiaiškinti, kur „keliavo“ V.Butaikio kilimas. Priremtas įrodymų, vyriškis prisipažino jį pardavęs Skemuose gyvenančiam Jonui Varnui. Pastarasis parodė neseniai pirktą kilimą. Sakė, kad paties jį pačiame gražiausiame kambaryje, kuriame laiko Lietuvos trispalvę ir kurio sienas puošia šalies žinomiausių politikų, prezidentų portretai. „Džiaugiuosi rinkimų rezultatais. Visiems siūliau balsuoti už Dalią Grybauskaitę. Dabar nuo sienos plėšiu Valdo Adamkaus portretą ir vietoj jo kabinsiu naujosios prezidentės“, – krykštaudamas situaciją komentavo J.Varnas. Jis neslėpė, kad triuškinančią moters pergalę jau… aplaistė. Į klausimą, ar jo nekamuoja sąžinė dėl to, kad kilimą pirko iš neįgalaus žmogaus už labai menką kainą, vyriškis atsakė: „Nė kiek. Jei reikia kilimo, grąžinkite man 20 litų ir neškitės daiktą“. Paminėta kaina labai nustebino V.Butaikį: iš savo bičiulių už kilimą jis tegavo 12 Lt. „Maniau, geri draugai, o per akis nuo manęs nusuko 8 litus“, – guodėsi V.Butaikis. Jis atsisakė kilimo ir visus patikino, kad daiktas dabar priklauso naujajam savininkui.

 

 

Dalia ZIBOLIENĖ

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie