Prezidentę iki Dievo rango pakylėjusi, tikėjimą su politiniais žaidimais suplakusi visuomeninė organizacija šokiravo rokiškėnus. Pradėjus domėtis šios organizacijos veikla paaiškėjo, kad net aktyviausieji nariai mano, jog išdalijus medalius, įamžinus kovotojų už laisvę atminimą jos misija jau baigta.

Šventas tikėjimas ir politiniai žaidimai
Praėjusią savaitę rajone daug dėmesio sulaukė Lietuvos Nepriklausomybės gynimo sausio 13-osios brolija. Rokiškėnai pašto dėžutėse rado šios visuomeninės organizacijos vardu pasirašytą maldą „Velykų kryžiaus paslaptis“. Broliai ir seserys sveikinami šv. Velykų proga ir raginami melstis už ateitį, kuri siejama su DALIA. „Paduokite jai ranką, ir ji, atėjusi Dievui laiminant, palengvins sunkią Lietuvos dalelę“, – tai žodžiai iš velykinės maldos.
Ją pašto dėžutėje radęs rokiškėnas verslininkas Eugenijus Majauskas stebėjosi, ar kandidatę į prezidentus reikia pakelti iki Dievo rango. „Neturiu laiko, padaryčiau D.Grybauskaitei altoriuką iš medžio, nusiųsčiau brolijai, kad įteiktų dievinamai prezidentei“, – sakė E.Majauskas. Jis stebėjosi, kodėl manipuliuojama šventais dalykais, sulyginami Dievas ir prezidentas. E.Majauskas tikino, jog tikėjimas yra didžiulė vertybė ir nereikia jo suplakti su purvinais politiniais žaidimais. „O gal tai provokacija? Gal norėta parodyti, koks yra primityvus ir situacijoje nesigaudantis rinkėjas“, – svarstė E.Majauskas. 

Be Dievo – velnias
Visiškai priešingą nuomonę išsakė šios maldos autorė, Sausio 13–osios brolijos įkūrėja ir tarybos pirmininkė vilnietė Jadvyga Bieliauskienė. „Tai švelnus katalikiškas prašymas šv. Velykų proga susitelkti bendram tikslui – išsirinkti tautos vertą vadą. Šventai tikiu, kad ji nepadarys šalyje rojaus, tačiau sumažins gyvatyną. Jei Dievas mums nepadės, tada pradės vadovauti velnias“, – tikino sovietmečio disidentė, lagerių kalinė J.Bieliauskienė.
Ji teigė, kad iki šiol rinkimuose kandidatai tiek į prezidentus, tiek į Seimą ar vietos savivaldą pateikdavo daug žadančias programas, kurių nevykdydavo. „Ar kalnai pažadų, juodas melas geriau už nuoširdžią maldą? Kodėl visi nori tik štampų ir kaip įmanydami peikia originalias reklamas?“ – stebėjosi J.Bieliauskienė.

Visas straipsnis trečiadienio „Gimtajame…“

Dalia Zibolienė

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie