Aštuoniolikmetė kraujo donorė Jurgita Rušėnaitė: „Nėra taip baisu
Aštuoniolikmetė kraujo donorė Jurgita Rušėnaitė: „Nėra taip baisu

Iki šių metų pabaigos VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje vyks trys kraujo donorystės akcijos: spalį, lapkritį ir gruodį. Vėstant orams papildomų neatlygintinos kraujo donorystės akcijų, įprastai vykstančių lauko pavėsinėse prie prekybos centrų, nebenumatoma, tačiau įstaigoms, bendrovėms ir bendraminčių kolektyvams visada išlieka galimybė tokią akciją susiorganizuoti patiems: tereikia suburti dešimt neatlygintinai dovanoti kraujo norinčiųjų būrį ir išsikviesti VšĮ Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo mobiliosios brigados medikus.

Šią savaitę VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje vykusios kraujo donorystės akcijos metu donorais tapo 39 rajono gyventojai, iš jų 19 – neatlygintinais.

Pirmą kartą kraujo donore tapusi Sodelių (Juodupės sen.) kaimo gyventoja 18-metė Jurgita Rušėnaitė prisipažino, jog apie galimybę dovanoti savo kraujo sunkiai sergantiems ir kitiems tokios pagalbos reikalingiems žmonėms svarsčiusi jau kurį laiką. „Pirmą sykį kraujo ėmimo procedūrą analogiškos akcijos metu mūsų mieste stebėjau prieš porą mėnesių, tačiau pati tapti kraujo donore – taip ir neišdrįsau… pabūgau… Antras kartas nemelavo: nusiteikiau psichologiškai ir ilgai planuotą darbą atlikau“, – pasididžiavimo savimi neslėpė mergina. Sėkmingai išlaikiusi pirmą tokį „egzaminą“ gyvenime, J. Rušėnaitė prisipažino supratusi, jog būkštauta buvo be reikalo: „Kraujo ėmimo procedūra – neskausminga, gana trumpa. Po jos jaučiuosi lygiai taip pat, kaip ir prieš ją“, – sriubčiodama pasaldintą arbatą „Gimtajam…“ sakė mergina, o paklausta, dėl ko susigundė tapti kraujo donore, atsakė: „Negaliu išskirti vienos priežasties: mane, kaip ir daugumą jaunimo, vilioja ir galimybė gauti piniginę kompensaciją už sugaištą laiką, ir noras pagelbėti į bėdą patekusiems.“

Išsamiau – šeštadienio GR.

Agnė MACKUVIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie