Niekdarių nudraskytomis tulpėmis nusėta ne tik sodų teritorija
Niekdarių nudraskytomis tulpėmis nusėta ne tik sodų teritorija

Išplėštos žydinčios tulpės, „nurengti“ šiltnamiai, indeliuose auginti pomidorai paskandinti tvenkinyje, į šulinius sumesti rakandai, išniokotos  tik ką pasėtos lysvės – tokį vaizdą šią savaitę išvydo kolektyvinių sodų už Velniakalnio šeimininkai. Šokiruoti chuliganų poelgio, sodininkai sutarė budėti naktimis ir saugoti savo turtą nuo niekdarių.

Darželiuose – tik tulpių stiebai

Bene dešimt kolektyvinių sodų šią savaitę nukentėjo nuo, kaip spėjama, paauglių siautėjimo. Trečiadienį Velniakalnio kaimo teritorijoje esantys sodai atrodė kaip po praūžusio viesulo: gėlių lysvės išmintos, augalai išdraskyti. Šimtai žydinčių tulpių išbarstyti po visą teritoriją, glėbys žiedų sumestas į valtį tvenkinyje. Tik ką pasėtas lysves vandalai ištrypė tarsi šernų kaimenės. Keletą šiltnamių jų šeimininkai dengė plėve iš naujo, nes ankstesnioji subadyta, o nuo vieno peiliu nurėžta ir ištempta nežinia kur. Indeliai su pomidorų ir agurkų daigais nutėkšti į tvenkinį. Į šulinius primesta sodo rakandų. Šokiruoti vandalų elgesio, nusiaubtų sodų šeimininkai sutarė budėti naktimis ir turtą nuo chuliganų ginti.
Dėl incidento nukentėję sodininkai į policiją nesikreipė.

Nudraskytos retų veislių tulpės

Nusiaubtą savo sodo gėlyną rodė Rimantė Norvaišienė: labiausiai ji gailėjo išdraskytų retų veislių tulpių įspūdingų formų žiedais, kurias vandalai sumetė į šalia esantį tvenkinyje. „Galėjo skinti gėles, kiek nori. Bet kam tyčiotis, mėtyti žiedus po visą teritoriją, trypti daržus, draskyti šiltnamius?“ – šokiruota po nakties pasikeitusio gėlyno kalbėjo ponia Rimantė. Jos manymu, soduose siautė vienuolikos asmenų grupė, palikusi savo niekingų darbų pėdsakus bene dešimtyje sklypų. Kitą dieną savo sklypelyje ilgokai triūsusi R.Norvaišienė matė  soduose vakare besiblaškančią septynių paauglių grupelę. Vaikinai moteriai aiškino ieškantys Ramunių gatvės, kurioje, neva, yra vieno jų sodas. Supratusi, jog paaugliai gudrauja, moteris juos įspėjo nesišlaistyti bei prasitarė, kad apie chuliganų šunybes  informuota policija, kad soduose naktį budės sodininkai ir patys gaudys niekdarius. Po įspėjimo paaugliai pasišalino.

Apie nusiaubtus sodus sužinoję „Saulėtekio“ ir „Velniakalnio“ bendrijų sodininkai skubėjo žiūrėti, kokios eibės iškrėstos jų sklypuose bei skaičiuoti patirtus nuostolius.
Nuo vandalų smarkiai nukentėjusios „Saulėtekio“ sodų bendrijos pirmininkas Eugenijus Majauskas sakė, jog jo sklypas tik per atsitiktinumą  liko sveikas. Jis palaiko sodininkų iniciatyvą saugoti savo turtą patiems: žmonės bijo, kad panašūs išpuoliai gali pasikartoti.

Ragina informuoti policiją

Iš „Gimtojo…“ sužinojęs apie vandalų siautėjimą soduose, rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Robertas Krasauskas ragina gyventojus nenutylėti panašių įvykių ir apie tai informuoti pareigūnus. Anot R.Krasausko, baigiantis mokslo metams ir artėjant vasaros atostogoms paauglių panašių siautėjimų gali tik padaugėti. Be to, kažin ar pavyks išvengti įsibrovimų į sodybas, be priežiūros paliktus namus. Pareigūnai kviečia gyventojus būti apdairesniems ir atidesniems, stebėti prie namų, sodų besisukiojančius nepažįstamus asmenis, automobilius, įsidėmėti mašinų numerius.
Pareigūno mano, jog patys gyventojai turėtų labiau rūpintis turto apsauga, nepalikti nerakintų namų: žmonės dažnai nukenčiama per neapdairumą. Kaip pavyzdį R.Krasauskas paminėjo šiomis dienomis policijoje registruotą įvykį. Nuo jaunų vagišių  jau anksčiau keletą kartų skaudžiai nukentėjęs garbingo amžiaus vyras T.A.N., turintis sodybą Gerkonių kaime, vėl tapo nusikaltėlių auka: palikęs nerakintus namus, grįžęs juose vyriškis pasigedo 5,6 tūkst. litų. Pareigūnai neatmeta galimybės, jog į jo namus galėjo užsukti anksčiau dėl serijos plėšimų ir vagysčių Pandėlio seniūnijoje nuteisti, bet teismo sprendimu laisvėje palikti paaugliai. Kol vyksta tyrimas, pareigūnai detalių neatskleidžia.

 

 

Aldona MINKEVIČIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie