Nepilnametį sumušę kavoliškėnai Lukas Marganavičius ir Egidijus Mačys (dešinėje) trečiadienį išgirdo teismo nuosprendį. A. Minkevičienės nuotr.
Nepilnametį sumušę kavoliškėnai Lukas Marganavičius ir Egidijus Mačys (dešinėje) trečiadienį išgirdo teismo nuosprendį. A. Minkevičienės nuotr.

Užgavėnių „linksmybės“ tris jaunus kavoliškėnus pasodino į teisiamųjų suolą. Dviem jų jau anksčiau teistiems broliams – dvidešimtmečiui  Mažvydui ir trisdešimt penkerių Egidijui Mačiams – Temidės procedūros  nėra naujiena. O aštuoniolikmečiui Lukui Marganavičiui, iki šiol į teisėsaugos akiratį neįkliuvusiam, ši muštynių istorija buvo skaudus „krikštas“.

Per kvailą galvą
Kavoliškėnų trijulė įkliuvo dėl smurto prieš to paties kaimo nepilnametį. Mušeikų auka šešiolikmetis tapo per Užgavėnių šventę vasario 9 d. Kultūros centro link kartu su broliu einantį paauglį pečiu stuktelėjo  M. Mačys ir, lyg ne pats būtų kaltas, paklausė, ko paauglys prie jo kabinėjasi? Broliai, supratę, kad šis tyčia ieško priekabių, atsitraukė. Tačiau istorija tuo nesibaigė. Kai šventėje neilgai užtrukę broliai ėjo į namus, prie parduotuvės jie vėl susitiko M. Mačį. Šis ant šešiolikmečio tyčia išpylė alaus skardinę. Bet išprovokuoti brolių konfliktui ir vėl nepavyko. Tada vaikinus prisivijo trise – broliai Mačiai ir L. Marganavičius. Pastarasis kumščius paleido pirmas. Kiek jų sudavė šešiolikmečiui į galvą, nė neprisiminė, nes buvo neblaivus. Prie mušeikos prisijungė ir abu broliai. Muštynes pastebėjusios kaimo moterys ėmė šaukti, kad chuliganai liautųsi, į pagalbą atskubėjo netoliese buvę keli vyrai. Tada egzekutorių trijulė išsilakstė. Jų aukai buvo sužalotas veidas, iš prakirstos nosies ir lūpų smarkiai bėgo kraujas, kliuvo ir rankoms, kuriomis vaikinas bandė nuo smūgių apsaugoti galvą.
Be priežasties paauglį užsipuolusi trijulė netrukus buvo pričiupta pareigūnų.

Du – patyrę 
Supratę, kad atsakomybės išvengti nepavyks, mušeikos prisipažino nusikaltę, atgailavo dėl savo elgesio. Kadangi  jie gailėjosi dėl savo veiksmų bei atsiprašė nukentėjusiojo ir jo šeimos, teismas teisiamųjų atgailą  pripažino lengvinančia aplinkybe. Tačiau jų kaltę sunkino tai, jog kavoliškėnai nusikaltimą padarė neblaivūs ir veikdami bendrininkų grupėje.
Pats jauniausiais iš trijulės – aštuoniolikmetis L. Marganavičius teisėsaugai įkliuvo pirmą kartą ir dėl to labai gailėjosi.

Daugiau šeštadienio GR

Aldona MINKEVIČIENĖ

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments