Prie „Angelo“.  J. Kačerausko nuotr.
Prie „Angelo“. J. Kačerausko nuotr.

Šeštadienį Panemunyje iškilmingai paminėtas „Angelo“ paminklo 10–metis. Vyskupas emeritas Jonas Kauneckas pašventino žuvusių partizanų atminimo įamžinimo lentas.

Saugo ir globoja
Didingais sparnais mojuojantis „Angelas“ Panemunyje – kovojusiųjų už laisvę simbolis. Pokario partizanų kovų laikai – vienas tragiškiausių šalies istorijos laikotarpių. Lietuva ne tik prarado nepriklausomybę, bet ir pateko į atšiaurios diktatūros gniaužtus. 1944–1953 m. keli šimtai tūkstančių žmonių buvo suimti ar ištremti iš Lietuvos, keliasdešimt tūkstančių žuvo kovodami už laisvę, o visuomenei prievarta buvo brukama neapykanta, grindžiama svetima ideologija.
Prieš 10 metų Panemunyje buvo atidengtas „Angelo“ paminklas 50-iai žuvusių partizanų, kurių kūnai buvo sumesti ir užkasti netoliese esančio durpynėlio duobes, atminti. Kartu tai paminklas ir 140–iai Panemunio apylinkių partizanų, kritusių už šalies laisvę.
Pasak Panemunio gyventojų, šis angelas savo sparnais saugo ir globoja visus. Neatsitiktinai iškilmingo minėjimo garbingiems svečiams buvo įteikti simboliniai maži, balti angelai…

Daugiau antradienio GR

Justas KAČERAUSKAS

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie