Rajono mokyklų pertvarkos planas priimtas
Rajono mokyklų pertvarkos planas priimtas

 

Penki rajono tarybos nariai – opozicijos atstovai – teismui apskundė savivaldybę: rajono tarybos sprendimą patvirtinti 2012-2015 metų Rokiškio rajono mokyklų pertvarkos planą turėtų svarstyti Panevėžio apygardos administracinis teismas.

Kreipėsi penki
Į teismą kreipėsi rajono tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Almantas Blažys, Irena Saikalienė, Jūratė Čypienė, Antanas Slesariūnas bei nepriklausomas tarybos narys Virginijus Lukošiūnas.
Opozicijos atstovai mano, kad šis planas priimtas neteisėtai, pažeidžiant viešuosius ir privačius interesus, nepaisant kai kurių procedūrinių dalykų. Vienas svarbiausių pažeidimų, manoma, – politikų, suinteresuotų švietimo įstaigų pertvarka, nenusišalinimas balsuojant. Mokyklose darbuojasi tarybos narių sutuoktiniai, dirba patys arba dirbo anksčiau.
Į teismą kreipęsi rajono tarybos nariai jau yra sakę, kad nuo balsavimo turėjo nusišalinti vicemeras Egidijus Vilimas, mat jis – buvęs Juozo Tumo-Vaižganto vidurinės mokyklos direktorius.
Vicemeras E.Vilimas jau kelis kartus yra sakęs, kad jis jokių interesų mokykloje neturi, nes joje nebedirba. Be to, visi J.Tumo-Vaižganto mokyklos svarbiausi sprendimai priimti ankstesniais metais.

Nesuprantama
Tarybos narys A.Blažys sakė, jog teismas turėtų įvykti balandžio arba gegužės mėnesį. Jam nesuprantama rajono tarybos darbotvarkė: rytoj atskirai bus balsuojama už švietimo įstaigų, kurios reorganizuojamos pagal minėtą planą, sprendimų projektus. Tai būtų antras balsavimas, nes už visas įstaigas jau balsuota urmu, sprendimas priimtas.
Kodėl taip daroma? Politikui p. Blažiui buvo paaiškinta: to reikia “Registrų centrui”. “Įtariu, kad bus bandoma taisyti klaidas, kai kurie nusišalins balsavimo metu… Iki teismo valdantiesiems tai būtų papildomas argumentas – sprendimai pataisyti ar net nepriimti”, – svarstė p. Blažys.
Politiko nuomone, bus dar didesnis “teisinis jovalas”: iki tarybos posėdžio teismas dar nebus įvykęs, o iki jo gali būti priimami sprendimai, kurie nėra išdėstyti pareiškime teismui.

Nėra tas dokumentas
“Planas nėra tas dokumentas, kurį patvirtinus dedamas taškas. Toliau viskas daroma remiantis Biudžetinių įstaigų įstatymu. Jis reglamentuoja savivaldybės tarybos sprendimų teisėtumą: kiekvienas klausimas priimamas savivaldybės tarybos sutikimu, ir tik paskui rengiami reorganizavimo aprašai. Po mėnesio taryba dar kartą tvirtina sprendimų projektus”, – sakė savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis.
“Planas nėra sprendimas, kuriuo sukeliamos teisinės pasekmės”, – situaciją komentavo ir savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Ramūnas Godeliauskas. Jokių oficialių žinių apie tai, kad dėl plano kreiptasi į teismą, vedėjas savaitės pradžioje dar neturėjo.

Dėl “Linelio”
Svarstant mokyklų pertvarkos planą daugiausia triukšmo kilo dėl “Linelio” lopšelio-darželio prijungimo prie “Varpelio” darželio-mokyklos. Balsų dauguma politikai šiam sumanymui pritarė. Tačiau, p. Blažio nuomone, “Linelį”, puoselėjantį etnokultūrines šalies tradicijas, būtina išsaugoti kaip atskirą įstaigą. Jis nepritaria sprendimui į “Linelio” patalpas perkelti Pandėlio specialiųjų klasių vaikus.
Kur tuomet juos perkelti?
“Tuščias liks Panevėžio kolegijos Rokiškio filialo pastatas Respublikos gatvėje, bus laisvų patalpų vienoje miesto gimnazijoje, galbūt ir Kavoliškyje įsikūrusioje Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje”, – galimus sprendimus siūlė p. Blažys.
Ar gali nutikti taip, kad rytoj tarybos posėdyje sprendimas dėl mokyklų pertvarkos plano bus pakeistas? Anot politiko, gali būti visaip.
“Jei sveikas protas nugalės, sprendimas bus pakeistas”, – svarstė p. Blažys.

Pradėtas tyrimas
Tuo tarpu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl kelių Rokiškio rajono tarybos narių, nenusišalinusių nuo minėto sprendimo, elgesio.
Į VTEK akiratį pakliuvo vicemeras E.Vilimas, tarybos nariai Tadas Barauskas, Rimantas Velykis, Haroldas Saniukas, Virginijus Lukošiūnas ir Vitalijus Jocys. Komisija aiškinasi, ar minėti politikai nepažaidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.
“Gimtojo Rokiškio” žiniomis, pirmiausia skundai dėl galimo įstatymo pažeidimo pasiekė rajono tarybos Etikos komisijos pirmininkę Jūratę Čypienę. Opozicija – A.Blažys, V.Lukošiūnas ir A.Slesariūnas – paprašė išsiaiškinti, ar svarstant mokyklų reikalus gali balsuoti E.Vilimas, R.Velykis ir T.Barauskas, o valdantieji – savivaldybės administracijos direktorius Aloyzas Jočys, jo pavaduotojas Vytautas Saulis – sudvejojo dėl H.Saniuko ir V.Lukošiūno nešališkumo.
Vicemeras E.Vilimas suabejojo J.Čypienės nešališkumu svarstant šiuos skundus. O pati Etikos komisijos pirmininkė nesitiki nešališkos savivaldybės teisinės pagalbos. Mat Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas R.Godeliauskas – E.Vilimo partijos bičiulis – jau išsakė savo poziciją, esą vicemeras teisingai nusprendė nenusišalinęs nuo balsavimo.
Yra dar viena problema: dėl tų pačių viešųjų ir privačių interesų 4 iš 10 Etikos komisijos narių negalėtų svarstyti minėtų skundų.
Įvertinusi situaciją p. Čypienė kreipėsi į VTEK patarimo. Šią savaitę vyko VTEK posėdis, jame nuspręsta imtis tyrimo.
“Manau, kad teismas turėtų sulaukti šios komisijos išvadų”, – sakė p. Blažys.
Įsidėmėtinas dar vienas faktas: p. Lukošiūnas už mokyklų pertvarkos planą nebalsavo – jis nusišalino. Tad kodėl jo pavardė figūruoja skunduose?
“Diskusijų dėl mokyklų pertvarkos dar bus. Todėl norime tiksliai žinoti, kas privalo nusišalinti”, – sakė p. Saulis. Jis juokaudamas pridūrė, jog ateityje gali pasitaikyti tokių situacijų, kai nė vienas politikas negalės balsuoti dėl galimo viešųjų ir privačių interesų pažeidimo.

 

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: