Dešimt metų Aleksandravėlę garsinęs medinis P.Širvys išrautas tam
Dešimt metų Aleksandravėlę garsinęs medinis P.Širvys išrautas tam

Aleksandravėlės miestelio (Obelių sen.) bendruomenė, prieš dešimtmetį parke pastačiusi koplytstulpį kraštiečiui poetui Pauliui Širviui atminti, šią skulptūrą laikinai perdavė Panemunėliui. Čia medžio drožėjo dirbtuvėse sutrešęs Ipolito Užkurnio kūrinys prisikels naujam gyvenimui.

Neatlaikė naštos
Poeto garbei prieš 10-metį pastatytas koplytstulpis ne vienerius metus žavėjo Aleksandravėlės miestelio ir aplinkinių kaimų žmones, tačiau statinys neatlaikė gamtos ir laiko naštos.
“Negi koplytstulpiui bus leista sutrešti ir nuvirsti?” – vietinių žmonių rūpesčiu gyveno ir Aleksandravėlės bendruomenės pirmininkė Dovilė Pučinskienė.
Koplytstulpį pamėgo ne tik žmonės, bet ir Aleksandravėlės neaplenkiantys… gandrai. Ne vieną pavasarį jie vis taikėsi ant skulptūros susinešti lizdą. Tačiau aleksandraviškiai poeto atminimą saugojo ir neleido paukščių šeimynai įsikurti ant jų išsirinktos vietos.
Sparčiai trūnijantis penkių metrų aukščio drožinys ėmė kelti pavojų žmonėms, prižiūrintiems skvero gėlynus ir žaliąsias vejas – baimintasi, kad vieną dieną jis ims ir nugrius. Skulptūros būklė labai prasta: apačia ir viršūnė supuvusios, korpusas suskilęs ir apsamanojęs.

Išvežė, kad išgelbėtų
Buvo nutarta gelbėti poeto atminimą: Aleksandravėlės kaimo bendruomenės aktyviausi nariai, sulaukę Krašto turizmo draugijos pagalbos bei vadovaujami jos pirmininko verslininko Leonardo Šablinsko, praėjusį šeštadienį organizavo koplytstulpio gelbėjimo akciją.
Rūpesčio būta nemenko: išjudinti didžiulį drožinį prireikė penkių vyrų ir traktoriaus, o iškelta skulptūra iškeliavo į Panemunėlio miestelį, kur jos laukia daugybė “plastinių operacijų”. Naujam gyvenimui Aleksandravėlės pasididžiavimą prikels medžio drožėjas Vidmantas Zakarka.
Restauruotas koplytstulpis atgal į savo vietą sugrįš prieš poeto gimtadienį. P.Širvys gimė 1920 m. rugsėjo 6 d. Metinių paminėjimo proga kaimo bendruomenė poeto gimtajame Degučių kaime (Obelių sen.) planuoja didelę šventę “Bardų naktis”.

Laukia aukų
P.Širvio paminklo restauravimas atsieis nemažai. Dalį išlaidų geranoriškai aukos Aleksandravėlės kaimo bendruomenė. Labai laukiama ir žmonių aukų. Pervesti lėšas galima į Aleksandravėlės kaimo bendruomenės sąskaitą, nurodytą jos interneto svetainėje www.aleksandravele.lt.

Aldona MINKEVIČIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: