Pirmo sniego linksmybės. V. Bičiūnaitės nuotr.
Pirmo sniego linksmybės. V. Bičiūnaitės nuotr.

Pagaliau sulaukėme žiemos ir sniego. Sinoptikai prognozuoja, jog  naktimis šaltukas spustelės iki 10 laipsnių šalčio. Pirmasis sniegas suteikė ne tik problemų, bet ir malonumų – visi puolė lipdyti senių besmegenių. 

Pirmosiomis šios savaitės dienomis gali trumpai pasnigti ir palyti, tačiau antrajai savaitės pusei sinoptikai žada gerus, nors ir vėsius orus. Ateinantį savaitgalį naktimis temperatūra jau gali nukristi ir iki -10. Ir suaugę, ir vaikai mano, jog pasnigus nuodėmė kiemo nepapuošti seniu besmegeniu. O pandėlietė Vida Bičiūnaitė su padėjėjais jų nulipdė net keturis.    

 

Antradienio naktį šalyje laikysis -2 – -4 laipsnių šaltis, Kaune ir Šiauliuose gali trumpai pasnigti, Vilniuje ir Panevėžyje bus debesuota. Pajūryje bus kiek šilčiau – apie 2 laipsnius šilumos, čia taip pat galima šlapdriba. Dieną Vilniuje bus -1, debesuota. Tokia pati temperatūra numatoma ir Kaune, tačiau čia iš dangaus gali kristi snaigės. Šilčiausias antradienis tradiciškai bus pajūryje – apie 3 šilumos, numatomas trumpalaikis lietus. Oro temperatūra Šiauliuose ir Panevėžyje svyruos apie 0, bus debesuota.

Trečiadienio naktį visoje šalyje dangų slėps debesys, oro temperatūra rytinėje Lietuvos dalyje sieks apie -5, tiek Kaunu apie -3, Šiauliuose ir Panevėžyje bus -1 – -3. Oras pajūryje šils iki +1 laipsnio pagal Celsijų. Dieną termometrai Vilniuje rodys -3, bus debesuota su pragiedruliais. Kaune oras šals iki -2, gali negausiai pasnyguriuoti. Pajūryje bus +3, tačiau dangų niauks debesys, taip pat kaip ir Šiauliuose ir Panevėžyje, tik čia termometrai rodys 0.

Ketvirtadienio naktį rytinėje ir centrinėje šalies dalyje bus nepastoviai debesuota, laikysis -6 – -8 laipsnių šaltis. Šiauliuose ir Panevėžyje oro temperatūra svyruos nuo 3 iki 5 laipsnių šalčio, bus debesuota. Klaipėdoje bus kiek šilčiau – -1, dangų dengs debesys. Ketvirtadienio dieną sostinėje laikysis 4 laipsnių šaltis, bus debesuota su pragiedruliais. Kaune bus laipsniu šilčiau (-3), tačiau ir taip neskaisčią saulę dengs tiršti debesys. Tokią pačią oro temperatūrą sinoptikai prognozuoja ir Panevėžiui, tačiau čia debesų bus mažiau, retkarčiais pasirodys ir saulė. Teigiama temperatūra laikysis tik pajūryje (+1), nors saulėtos dienos hidrometeorologai klaipėdiečiams nežada.

Penktadienio ir savaitgalio orai turėtų nudžiuginti šaltais, bet sausais ir saulėtais orais. Penktadienio naktį oro temperatūra svyruos nuo -8 laipsnių šalies rytuose iki -4 pajūryje. Dieną bus kiek šilčiau: -3 – -4 laipsniai pagal Celsijų, mažai debesuota. Savaitgalio naktimis ties daugelyje šalies vietų, ypač rytiniuose regionuose, temperatūra gali kristi net iki 10 laipsnių šalčio, ties Klaipėda oras vės iki -3 – -4 laipsnių. Šeštadienio ir sekmadienio dieną laikysis -1 – -4 laipsnių šaltukas, bus nepastoviai debesuota.

 

 

 

 

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments