Parodos atidarymo šventės pradžioje - susitikimo malonumai
Parodos atidarymo šventės pradžioje - susitikimo malonumai

Pikantiška panevėžiečio fotografo atvirlaiškių parodos atidarymo šventė pasibaigė ne mažiau pikantiškai. Ragana tituluojama muziejininkė priekabiavimu, vagyste ir chuliganizmu apkaltino keistais poelgiais išgarsėjusį Liongino Šepkos premijos laureatą, talentingą medžio drožėją iš Degenių kaimo.

Po parodos
Po fotografo Stanislovo Bagdonavičiaus atvirlaiškių parodos atidarymo Kriaunų muziejuje – akibrokštas: muziejaus direktorė Algimanta Raugienė medžio drožėją Venecijų Jočį iš Degenių kaimo apkaltino atvirlaiškio vagyste, chuliganizmu ir priekabiavimu. Neeilinį įvykį tiriantys pareigūnai kol kas nežino, kaip pakryps įvykio tyrimas.
„Ši klaiki istorija mane taip išmušė iš vėžių, kad iki šiol negaliu atsigauti ir ramiai pasakoti. Šis žmogus neprognozuojamas. Šlykštu buvo… Kaip jis elgėsi! Jis ne tik apvogė muziejų, bet ir savo žmonos akivaizdoje mane pažemino kaip moterį“, – baisius kaltinimus bėrė p. Algimanta ant keistenybėmis nuolat garsėjančio medžio drožėjo, L.Šepkos premijos laureato Venecijaus Jočiaus galvos.
Muziejaus direktorė pasakojo, kad pasibaigus parodos atidarymui ir išsiskirsčius svečiams muziejuje liko Venecijus su žmona Egle Samulyte. Esą tuomet Venecijus ėmė kabinėtis prie Algimantos: lietė jos ranką, neva tikrindamas raumenis, griebė ją už plaukų. Netikėtas drožėjo merginimas jai nepatiko, todėl šėrė Venecijui per rankas. „Tada jis paprašė išvirti kavos. Sėdome prie stalo jos gerti. Jis vėl lindo, glostė mano petį. Pasakiau jam: „Jei dar kartą lįsi, taip drošiu, kad išskrisi iš muziejaus.“ Jo žmona Eglė sėdėjo priešais ir nieko nesakė, o man buvo šlykštu. Gal jis įsivaizdavo, kad tai draugiškas merginimas?“ – smulkiai pasakojo p. Algimanta. Esą vėliau Venecijus paprašė žirklių ar peilio. Jų negavęs nulipo į pirmąjį muziejaus aukštą ir netrukus nudrožė tiesiai prie parodos eksponatų. Direktorė sakė išgirdusi, kad jis ten kažką raižo. „Supratau, kad drasko nuotrauką, todėl puoliau jos gelbėti, nes tai parodos autoriaus turtas“,- pasakojo p. Algimanta. Tačiau Venecijus buvo greitesnis: jis pasiėmė S.Bagdonavičiaus atvirlaiškį ir išbėgo iš muziejaus…

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“ 

Aldona Minkevičienė

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie