Po karštų, su smarkiomis liūtimis, perkūnijomis, kruša ir audringais vėjais orų  ši savaitė atnešė net tik gamtos ramybę, bet ir nepageidaujamą vėsą.  Smarkaus lietaus ir škvalų banga užfiksuota birželio 10-12 dienomis. Smarkūs lietūs su stipriomis perkūnijomis praėjo per daugelį rajonų, vietomis kilo smarkus vėjas.  Škvalo jėgą rajone skaudžiausia pajuto jūžintiškių ūkininkų Skardžių šeima, kurios ūkį suniokojo viesulas.

 

Karščiausia šių metų dieną- birželio 11 d. Varėnoje oras įkaito iki 31,5 laipsnio, 30 laipsnių riba peržengta ir Suvalkijoje bei Vilniuje. Tačiau šiluma staiga pasitraukė, ir šią savaitę vyravo vėsūs, ypač naktimis, su trumpais lietumis orai.

„Šią savaitę  tikėtasi net šalnų naktimis, bet jų nebuvo. Šeštadienį oras turėtų sušilti iki 17 laipsnių dieną, numatomas lietus, o sekmadienis planuoja būti šiltesnis, saulėtas, su trupučiu lietaus“, – sakė Biržų meteorologijos stoties vedėjas Bronius Medinis. Pirmadienį ir antradienį orai bus panašūs, o trečiadienį sugrįš šiluma. „Per Jonines bus gana šilta, bet, tradiciškai,  vakare gali ir palynoti. Paparčio žiedo ieškoti įdomiau, kai lynoja“, – šmaikštavo p.Bronius.

 

Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“

Aldona MINKEVIČIENĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie