Ivanas Aleinikovas sakė
Ivanas Aleinikovas sakė

Nerimu nuo užvakar gyvena Maineivų (Juodupės sen.) kaimas. Iš čiaupų bėgantis vanduo turi naftos produktų kvapą. Žmonės baiminasi ilgam liksią be vandens. Jie įtaria, jog po ekologinės nelaimės Juodupės seniūnijoje, per kurią į aplinką pateko per 100 tonų dyzelino, ir buvo užteršta pro Maineivas tekanti Vyžuonos upė, taršalų pateko į gruntinius vandenis,  ir tuo pačiu – į vienintelį kaimo gręžinį.

Vanduo – spalvotas ir dvokia
Sekmadienio ryte kelių sodybų šeimininkai pastebėjo, kad iš čiaupų teka nemalonaus kvapo vanduo. Ant induose prileisto vandens paviršiaus  akimirksniu nusistojo naftos produktams būdingos vaivorykštinės dėmės. Vakar ryte jau beveik visuose gyvenvietės namuose iš čiaupų tekėjo  specifinio kvapo ir spalvos vanduo. Todėl gyventojai sunerimo, kas gi atsitiko? Pro kaimą teka Vyžuonos upė, kuri dyzelinu buvo užteršta po Juodupės seniūnijoje, Pakapės kaime kovo pabaigoje vykusios didelės ekologinės nelaimės. Maineiviškiai įtarė, kad tarša per gruntinius vandenis pateko į kaimo gręžinį. Apie bėdą žmonės pranešė Juodupės seniūnijos darbuotojams.
Gręžinį ir vandens bokštą prižiūrintys kaimo vyrai spėliojo, kad panika galbūt perdėta. Jie įtarė, jog gali būti sutrikęs gręžinyje esančio vandens siurblio darbas ir per nesandarius riebokšlius prasiveržęs tepalas užteršė vandenį. Esą įrenginyje yra iki 600 gramų tepalo, kurio daliai pasklidus vandenyje šis įgijo specifinį kvapą ir spalvą.

Visas straipsnis antradienio „Gimtajame…“

 

 

 

 

Aldona MINKEVIČIENĖ

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie